Kakvi Su Ljudi Bosanci

Teme koje su potrošene ili izgubile smisao.

Moderatori/ce: Mujo od dervente, Dejan

PostPostao/la Mujo od dervente » uto, 14.03.2006, 15:52

Oni kažu, znaci ti sa kojima sam pricao. Dubrovcani ili ta grupa dubrovcana.
Tesko je tebi nesto objasniti jer ne razumijes. Ili neces da razumijes.
Ne znam sta je po srijedi.
Ne možež me ubjediti a sad uviđam definitivno ni objasniti takve njihove stavove koje su oni obrazlozili
kroz razgovor kojio smo imali. itd.
Uviđam jedni stvar. Moj komšija Senahid je definitivno u pravu. (izvuci iz konteksta šta je rekao)
Ne razumijem kako to tebe sve zbunjuje.
Ne moraš se crveniti a ni zeleniti. Ne pije to vode. Pokazao si koliko si kompatibilan za razgovor.
Nebi želio da moram citirati Dejana pa da dobijem ban.

Nije bitno šta je rečeno. Bitno je ko je rekao
A Dugmetar je rekao.

S poštovanjem.
Mujo od dervente
priloška, Deminitiv, pinokio
 
Postovi: 35
Pridružen/a: čet, 26.01.2006, 20:34
Lokacija: centar grada

PostPostao/la Dugmetar » uto, 14.03.2006, 16:09

Mujo od dervente je napisao/la:Oni kažu, znaci ti sa kojima sam pricao. Dubrovcani ili ta grupa dubrovcana.
Tesko je tebi nesto objasniti jer ne razumijes. Ili neces da razumijes.
Ne znam sta je po srijedi.
Ne možež me ubjediti a sad uviđam definitivno ni objasniti takve njihove stavove koje su oni obrazlozili
kroz razgovor kojio smo imali. itd.
Uviđam jedni stvar. Moj komšija Senahid je definitivno u pravu. (izvuci iz konteksta šta je rekao)
Ne razumijem kako to tebe sve zbunjuje.
Ne moraš se crveniti a ni zeleniti. Ne pije to vode. Pokazao si koliko si kompatibilan za razgovor.
Nebi želio da moram citirati Dejana pa da dobijem ban.

Nije bitno šta je rečeno. Bitno je ko je rekao
A Dugmetar je rekao.

S poštovanjem.

Valjda ti nisi razgovarao sa onih 38.690 ili ti 88,39% koji su se izjasnili kao Hrvati. :lol: Pa kud ti baš nabasa na tih 21,61%. :lol: Možeš li ti obrazložiti stavove tih 88,39% koji su se na zadnjem popisu izjasnili kao Hrvati.

Ne reče mi Mujo zašto izvadi iz konteksta one svoje citate? :lol: :lol: :lol: :lol:

Što se tiče tvog komšije Senahida, ako je takav kao ti dovoljno si rekao o njemu.
Pokazao sam se takvim da iza svojih riječi stojim, koliko vidim ti se stidiš citirati sam sebe u potupnosti. :lol: :lol: :lol:

Ali što ćeš Dugmetar je rekao što i misli a Mujo se boji reći to.

Slobodno se ti meni obrati onako kako očigledno jedino znaš razgovarati. Počasti me onako kako si počastio kamikazu! Naravno to će reći više o tebi nego o meni. :lol:
Daj ti meni pridjeli jednu prilošku odredbu za vrijeme ako može! :lol: :lol: :lol:
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Mujo od dervente » uto, 14.03.2006, 18:30

Poštovani Dugmetar, ne znam šta je smisao sve ove tvoje priče no nebitno.
Vidim da je tebi sad mnog toga nejasno pa ćemo stvar po stvar da objašnjavamo.
Obrazlagati stavove drugih neću jer ti to sigurno nebi razumio.
Poenta priče nije bila hrvati i ostali što možeš i sam analizirati mada ako ti je potrebna pomoć nije problem.
Ja nisam vadio iz konteksta već pokazao da nisam ja rekao kako ti to tupoglavo tvrdiš. To je bila namjera pokazivanja a ne dokazivanja.
Ne zunam možeš li me pratiti.
Dugmetar nije rekao što misli jer nije rekao ništa.
Reč pridjelit mi moraš objasniti.

PS:
Evo, npr. Ti, pošpto pratiš zbivanja, reci ko je u zatvoru u Karlovcu.???

S poštovanjem.
Mujo od dervente
priloška, Deminitiv, pinokio
 
Postovi: 35
Pridružen/a: čet, 26.01.2006, 20:34
Lokacija: centar grada

PostPostao/la Dugmetar » uto, 14.03.2006, 20:53

Mujo od dervente je napisao/la:ja sam malo stariji od vasa, mnogo tolerantniji ali ne shvatam te vase priloske tipa cetnik ili pinokio

Možeš li mi molim te reći kakve su priloške odredbe riječi četnik ili pinokio?:lol:

Što se tiče zatvora u Karlovcu ne zanima to mene previše ako se ti pališ na zatorenike slobodno izvoli pisati kod jace na forumu Ljubav i Sex. :lol:

Molio bih te da mi o objasniš značenje riječi Deminitiv, koju si upotrijebio u slijedećoj rečenici.

Mujo od dervente je napisao/la:pa, sudeci po komentarima a i citajuci forum od slova do slova primjetih da je tih dejana bilo malo vise
a i taj dugmetar nije bas cvjecka. citajuci medju redovima ono sto je dugmetar rekao dejanu je mnogo gore od ovih par deminitiva

Da ne bude van konteksta na ovome linku se nalazi cijeli post:
http://www.derventa.org/cdforum/viewtop ... sc&start=0

Glagol nije pridjelit nego pridjeliti. Zašto bih ti objašnjavao značenje neke riječi pa ti si učio srpskohrvatski??? Glagol pridjeliti je hrvatska riječ pa bi je trebao i znati. No nažalost ja ne znam srpsku inačicu te riječi pa ti ne mogu pomoći.

I Dugmetar je rekao dosta toga samo je uvidio da s Mujom nema smisla diskutirati jer Mujo ne stoji iza svojih riječi.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Mujo od dervente » uto, 14.03.2006, 22:45

I Dugmetar je rekao dosta toga
(CITIRAO I IZVLACIO IZ KONTEKSTA)
samo je uvidio da s Mujom nema smisla diskutirati jer Mujo ne stoji iza svojih riječi


I takjo je Dugmetar pisao i pisao i citirao i Dodavao i Sudio sve dok nije skontao(nadošao) da ga niko ne uzima za gotovo.
Da li je skontao?? Da , pravo pitanje.

Konkretno je pitanje ono koje sam ja postavio. To je: Znaš li tko je u zatvoru u Karlovcu?
No pošto si svopjstvrn odmah si preokrenuo smisao i pozelenio i pocrvenio.
Ma nema potrebe. Kaži ne znam i ok.
Ja ću ti odgovoriti, nije problem.
A ti možeš i dalje tvrditi i pričati i citirati dalje i dalje. Baš

S poštovanjem
Mujo od dervente
priloška, Deminitiv, pinokio
 
Postovi: 35
Pridružen/a: čet, 26.01.2006, 20:34
Lokacija: centar grada

PostPostao/la Dugmetar » sri, 15.03.2006, 08:38

Mujo od dervente je napisao/la:
I Dugmetar je rekao dosta toga
(CITIRAO I IZVLACIO IZ KONTEKSTA)
samo je uvidio da s Mujom nema smisla diskutirati jer Mujo ne stoji iza svojih riječi


I takjo je Dugmetar pisao i pisao i citirao i Dodavao i Sudio sve dok nije skontao(nadošao) da ga niko ne uzima za gotovo.
Da li je skontao?? Da , pravo pitanje.

Konkretno je pitanje ono koje sam ja postavio. To je: Znaš li tko je u zatvoru u Karlovcu?
No pošto si svopjstvrn odmah si preokrenuo smisao i pozelenio i pocrvenio.
Ma nema potrebe. Kaži ne znam i ok.
Ja ću ti odgovoriti, nije problem.
A ti možeš i dalje tvrditi i pričati i citirati dalje i dalje. Baš

S poštovanjem

Zar je Karlovcu je samo jedan zatvorenik? Zar bih morao nabrajati sve karlovačke zatvorenike.? Iskreno Mujo ne zanima me tko je u zatvoru u Karlovcu.
S nepismenim čovjekom poput tebe je teško diskutirati, jedino što možeš raditi je smijati se svemu. Da si nepismen dokazao si svojim "deminitivom" a i "priloškom" Pošto mi ne odgovaraš na pitanja i pošto je ovaj topic podavno izašao iz granica foruma kultura ja ga šaljem u smeće.
A tebi Mujo sretnb i veselo bilo. Kad se opismeniš moći ćemo diskutirati.

Zbog ovoga ispod imaš opomenu pred ban. Ako nekoga citiraš onda nemoj svojevoljno ubacivati svoje komentare posred rečenice!
I Dugmetar je rekao dosta toga
(CITIRAO I IZVLACIO IZ KONTEKSTA)
samo je uvidio da s Mujom nema smisla diskutirati jer Mujo ne stoji iza svojih riječi
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Smetljište

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron