Što čitate?

Film, Glazba, Književnost i sve ostale umjetnosti također imaju svoj kutak.

Moderator/ica: ZvrX

PostPostao/la iznogud » pon, 16.07.2007, 10:37

Višnju Starešinu ne čitam iz principa. Njeni prilozi sa HTV-a su toliko jednostrani i neobjektivni, da već vidim u kojem smjeru bi njena knjiga mogla ići. Ona jednostavno vidi svoj cilj, koji nije nužno činjenična istina, i ne preza od iskrivljavanja i tajenja da bi ga prikazala. Prema pogledu na svijet, ona ima iste naočale kao i Dobrica Ćosić. Ekstremizam, selektiranje činjenica i crtanje "svojih istina". Debatirao sam s jednim likom tamo devedesetih, zvao se Dejan i bio iz Beograda. Uvjeravao sam ga da je Dobrica Ćosić najveće zlo srpskog naroda, veće od ovih koji su okrvarili ruke, a on je stalno ponavljao da je Dobrica divan čovjek jer samo takav može ispisati tolike stranice ljubavi o svojoj zemlji i narodu.. tako i Višnja. Ona ne može voljeti svoj narod, kad ne bi mislila da ga tako brani od drugih.... sjećam se njenih hvalospjeva i lauda o Branimiru Glavašu (optuženiku za ratne zločine) i njegovim djelima.. volio bih je upitati što sad misli o tom ratnom zapovjedniku...
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

PostPostao/la iznogud » pon, 16.07.2007, 10:40

i kako je Jaca rekla da joj je dosta rasprava o temama koje su prežvakane i očite (nacije, rat, krivda i pravda..), potpuno se slažem s njom.. više me zanima što Tunguzija i Dugmetar čitaju, a osobito što drže na polici od knjiga i muzike, nego kad pričaju o politici..
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

PostPostao/la Dugmetar » pon, 23.07.2007, 09:28

iznogud je napisao/la:i kako je Jaca rekla da joj je dosta rasprava o temama koje su prežvakane i očite (nacije, rat, krivda i pravda..), potpuno se slažem s njom.. više me zanima što Tunguzija i Dugmetar čitaju, a osobito što drže na polici od knjiga i muzike, nego kad pričaju o politici..

Naravno da je sad dosta rasprava kad ti izbiflaš svojih gluposti i u svakoj temi počneš raspravu o nacionalizmu.
Vjwežbe u Laboratoriju Balkan je dokumentarna knjiga. I nigdje nisam primjetio da ima izrazite ljubavi prema jednoj naciji. No ti valjda znaš a ja sam još uvijek slijepac.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la iznogud » uto, 24.07.2007, 10:13

nisam ja kriv jer ti ne vidiš problem u nacionalizmu..

nego, dokumentarna, pa od Višnje Starešine... eh, ako je suditi po njenim dokumentarnim (a kakvi bi drugačiji bili) prilozima u televizijskim dokumentarnim emisijama, onda je to ovako:
Hrvati jadni, Hrvate svi napadaju, Hrvati nikom ništa nažao ne učiniše, Hrvate svi mrze, Hrvatima svi odmažu, Hrvatima niko neće pomoći, protivu Hrvata su se svi nakupili.. i bla bla bla jedna nota jedan ton.. koji god njen prilog na televiziji, uvijek o istome. Pa onda kad mi kažeš da je napisala knjigu, k tome, onda tek smatram gubitkom vremena raspravljati o njenom štivu. Vidio sam dosta takve literature nacionalno jednostrane tematike, u kojem se prikazuju "hrvatska" ili "srpska" istina, (sigurno ima i "bošnjačka"), i gdje se nabrajaju žrtve samo jedne strane, zločini samo jedne strane, a u svrhu čega? Tko će to čitati od neke treće strane? Nitko. Takav stil priče zanima samo hrvatski orijentirane osobe, i to nacionaliste. Srbi to neće čitati, niti itko drugi, kao neutralan, recimo neki stranac. I onda Hrvati pričaju sami sebi priče. O sebi.
Jednako mi je smiješno kad je Šešelj napisao i čujem da još piše tomove i tomove knjiga o ustaškim zlodjelima i nepravdi o Srbima, kojima su uzeli Hrvatsku... ako isključimo laži, i pogledamo njegov kut gledanja (uz malo žrtve) dođemo do toga da taj čovjek hoće bojicama nacrtati jednu lijepu, šarenu Veliku Srbiju, punu cvijeća i Srba, kojima ostali ne smetaju. Sve što sam čuo od Starešine do sada upućuje na istu stvar.. nijednom ona nije bila u nekoj stvari objektivna. Biti objektivan znači iznijeti punu istinu, sa svim činjenicama, bez prešućivanja, selektiranja i naglašavanja i ponavljanja manjih činjenica eda bi ih se učinilo velikima. To ispiranje mozga moglo je proći u devedesetim kad se društvo urušilo, ali danas je smiješno.
Za usporedbu, zamisli da tebi danas netko ide pričati priče o partizanima kakve si slušao u školi. Kako su dobri, najbolji, bezgrešni dali žrtve na granici mogućeg (jeli koru s drveća što bi rekao Nele u onoj pjesmi) da bi izgradili prekrasno društvo u kojem samo sretni ljudi žive. Samo cvijeće. To je potpuno ista stvar, jednostrana, neobjektivna i iskrivljena stvarnost.
Na osnovi njenih dosadašnjih stavova, ovo je moje mišljenje. Vjerojatnost da se ta žena iz propagatora klase gusjenice štetočine preobrazila u demokratskog leptira koji živi samo od nektara istine ne čini mi se izglednom.. ako sam u krivu, reci, pa da promijenim mišljenje..
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

PostPostao/la iznogud » uto, 24.07.2007, 10:16

Nego, spremam se na zadnjeg Harrya Pottera.. kažu da je ta žena učinila više za pismenost i čitanje knjiga nego brojni drugi "socijalno" kulturni programi poticanja čitanja..

zanima me hoće li prestati pisati, sada kad je gotova sa serijalom o Potteru, i živjeti u onom dvorcu kojeg je kupila .. sigurno će dobiti i titulu kneginje .. ne znam koji je ženski ekvivalent muške titule Sir, ali da je za Englesku učinila puno, jest...
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

PostPostao/la rajska ptica » uto, 24.07.2007, 21:12

Je li zna netko neki dobar antikvarijat u ZG,trazim neke stare knjige koje ne mogu naci u knjizarama :?:
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la Dugmetar » sri, 25.07.2007, 09:46

iznogud je napisao/la:nisam ja kriv jer ti ne vidiš problem u nacionalizmu..

nego, dokumentarna, pa od Višnje Starešine... eh, ako je suditi po njenim dokumentarnim (a kakvi bi drugačiji bili) prilozima u televizijskim dokumentarnim emisijama, onda je to ovako:
Hrvati jadni, Hrvate svi napadaju, Hrvati nikom ništa nažao ne učiniše, Hrvate svi mrze, Hrvatima svi odmažu, Hrvatima niko neće pomoći, protivu Hrvata su se svi nakupili.. i bla bla bla jedna nota jedan ton.. koji god njen prilog na televiziji, uvijek o istome. Pa onda kad mi kažeš da je napisala knjigu, k tome, onda tek smatram gubitkom vremena raspravljati o njenom štivu. Vidio sam dosta takve literature nacionalno jednostrane tematike, u kojem se prikazuju "hrvatska" ili "srpska" istina, (sigurno ima i "bošnjačka"), i gdje se nabrajaju žrtve samo jedne strane, zločini samo jedne strane, a u svrhu čega? Tko će to čitati od neke treće strane? Nitko. Takav stil priče zanima samo hrvatski orijentirane osobe, i to nacionaliste. Srbi to neće čitati, niti itko drugi, kao neutralan, recimo neki stranac. I onda Hrvati pričaju sami sebi priče. O sebi.
Jednako mi je smiješno kad je Šešelj napisao i čujem da još piše tomove i tomove knjiga o ustaškim zlodjelima i nepravdi o Srbima, kojima su uzeli Hrvatsku... ako isključimo laži, i pogledamo njegov kut gledanja (uz malo žrtve) dođemo do toga da taj čovjek hoće bojicama nacrtati jednu lijepu, šarenu Veliku Srbiju, punu cvijeća i Srba, kojima ostali ne smetaju. Sve što sam čuo od Starešine do sada upućuje na istu stvar.. nijednom ona nije bila u nekoj stvari objektivna. Biti objektivan znači iznijeti punu istinu, sa svim činjenicama, bez prešućivanja, selektiranja i naglašavanja i ponavljanja manjih činjenica eda bi ih se učinilo velikima. To ispiranje mozga moglo je proći u devedesetim kad se društvo urušilo, ali danas je smiješno.
Za usporedbu, zamisli da tebi danas netko ide pričati priče o partizanima kakve si slušao u školi. Kako su dobri, najbolji, bezgrešni dali žrtve na granici mogućeg (jeli koru s drveća što bi rekao Nele u onoj pjesmi) da bi izgradili prekrasno društvo u kojem samo sretni ljudi žive. Samo cvijeće. To je potpuno ista stvar, jednostrana, neobjektivna i iskrivljena stvarnost.
Na osnovi njenih dosadašnjih stavova, ovo je moje mišljenje. Vjerojatnost da se ta žena iz propagatora klase gusjenice štetočine preobrazila u demokratskog leptira koji živi samo od nektara istine ne čini mi se izglednom.. ako sam u krivu, reci, pa da promijenim mišljenje..

Pročitaj knjigu pa onda sudi. Nemaš pojma što je piše u knjizi a dopuštaš sebi takve komentare.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Dugmetar » sri, 25.07.2007, 09:47

rajska ptica je napisao/la:Je li zna netko neki dobar antikvarijat u ZG,trazim neke stare knjige koje ne mogu naci u knjizarama :?:

A što točno tražiš?
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la LIBRA » čet, 26.07.2007, 19:39

Tunguzija, nije me bilo dugo da ti odgovorim, zadubila se u Arenu! Sto se romana tice, nisam ti ja jos na tom nivou, sitna slova, ne mogu pratiti, (osim ako ima slika). Trenutno citam "Bukvar", vise pisaca je napisalo to djelo, ne znam jesi ti cuo za to.
Avatar
LIBRA
CDForum
 
Postovi: 25
Pridružen/a: sri, 04.02.2004, 20:45

PostPostao/la tunguzija » pet, 27.07.2007, 08:18

Libraaaaa.....
Bukvar.....e sjetis se i ti svega...cuj jesam li i ja cuo za to, pa to mi je najdraza knjiga do sada...
Trebas to Dugmicu preporuciti, on to sigurno nije citao 8)
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la Dugmetar » pon, 30.07.2007, 08:38

tunguzija je napisao/la:Libraaaaa.....
Bukvar.....e sjetis se i ti svega...cuj jesam li i ja cuo za to, pa to mi je najdraza knjiga do sada...
Trebas to Dugmicu preporuciti, on to sigurno nije citao 8)


Čiča
čvorak
čuva
četu
čavki
čiča
čvorče
čvrkni
čavki
čvor. :lol:
Ako netko zna koja je ovo stranica Bukvara dobije piće.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la rajska ptica » pet, 17.08.2007, 09:07

Dugmetar je napisao/la:
rajska ptica je napisao/la:Je li zna netko neki dobar antikvarijat u ZG,trazim neke stare knjige koje ne mogu naci u knjizarama :?:

A što točno tražiš?


Slovaricu!!! :D
Trazila sam nesto od strucne literature,rjecnike i takve stvari ali se bilo tesko odvojiti od jos mnogo toga pa si i sam mozes zamisliti sto je bio krajnji rezultat.Vecinu stvari sam nasla u antikvarijatu Tin Ujevic na Zrinjevcu i bas mi je bilo gust gotovo cijeli dan listati stare knjige i uzivati u lijepom Zagrebu,onako polupraznom i mirnom...
Knjige su tu,sada mi jos samo fali vrijeme da ih procitam a vremena je uvijek premalo :roll:
Je si ti nasao nesto interesantno iz zanra SF ili si imao radno ljeto?
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la Dugmetar » pon, 20.08.2007, 09:21

U zagrebu i je najbolje u ljeto kad se isprazni i kad nestanu gužve. No nažalost tomu se približava kraj. Nisam našao ništa što se tiće SF a i nemam baš previše vremena za čitanje. Što se tiče ljeta pa skoro da je cijelo bilo radno. Vidim ti uživaš u knjigama.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la rajska ptica » pet, 24.08.2007, 10:35

Dugmetar je napisao/la:U zagrebu i je najbolje u ljeto kad se isprazni i kad nestanu gužve. No nažalost tomu se približava kraj. Nisam našao ništa što se tiće SF a i nemam baš previše vremena za čitanje. Što se tiče ljeta pa skoro da je cijelo bilo radno. Vidim ti uživaš u knjigama.


Da, najljepse je kada nestanu guzve,ja ih bas ne volim.Kada imas par dana samo za sebe,kada ti se nikuda ne zuri i mozes uzivati u stvarima koje volis i u svakom koraku, tada i sve oko tebe djeluje mirnije i ljepse,no ti snovi su odsanjani...Ponovo se krenulo sa starom semom u kojoj slobodnog vremena gotovo i da nema tako da ce i knjige pricekati do malog predaha na planini...

Znaci ti si imao radno ljeto,nista "more i koke" ili to tek predstoji,onako u miru kada se razidju svi furesti :D (sad sam skroz skrenula s teme) :shock:
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la tunguzija » pet, 05.10.2007, 12:44

Rajska pticice, tek kasnije sam primjetio da si kod nabrajanja pisaca spomenula i Anthony de Mello.....Odlican je!!!
Procitao sam par njegovih knjiga i sigurno je za preporuciti!! U ZG se moze kupiti u knjiznici pored katedrale!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la rajska ptica » pon, 05.05.2008, 11:02

"Brida"

P. Coelho
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la rajska ptica » pet, 06.06.2008, 10:10

Odkada je poceo pisati o vjesticama,Coelhove knjige sve vise podsjecaju na SF,gube na "snazi" ili se to meni samo cini!? :?
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la Zlatni » pet, 06.06.2008, 11:26

rajska ptica je napisao/la:Odkada je poceo pisati o vjesticama,Coelhove knjige sve vise podsjecaju na SF,gube na "snazi" ili se to meni samo cini!? :?


To se zove profesionalna deformacija.......... :roll:
Zlatni
CDForum
 
Postovi: 119
Pridružen/a: pet, 01.02.2008, 23:49
Lokacija: Zarozje

PostPostao/la rajska ptica » pet, 06.06.2008, 14:02

To se zove profesionalna deformacija..........

....ili se dotice sfera koje je tesko skuziti?
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la tunguzija » pon, 09.06.2008, 12:18

To se zove "starim" !!!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kultura

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron