Oliver Dragojević

Film, Glazba, Književnost i sve ostale umjetnosti također imaju svoj kutak.

Moderator/ica: ZvrX

Oliver Dragojević

PostPostao/la Dugmetar » pet, 20.01.2006, 10:35

"NIKADA neću održati koncert u Beogradu i to vam je informacija iz prve ruke." - rekao je u srijedu Oliver Dragojević na promociji albuma "Vridilo je" u bosansko-hercegovačkoj prijestolnici.

Ovakve izjave često je davao i njegov veliki prijatelj Kemal Monteno koji je javno pljuvao na sve što dolazi iz Srbije da bi prošle godine ne samo održao koncert u Beogradu već je krenuo u manje-više uspješnu turneju po većini gradova u Srbiji.

Monteno se pokajao zbog brojnih bljuvotina koje je govorio protiv Srbije i svojih nekadašnjih kolega koje su ostale raditi u toj zemlji radi samo jednog motiva - novca. Međutim, Dragojević je neumoljiv.

"Rekao sam da nikada neću otići u Beograd i tamo održati koncert. Svoje obećanje ću da održim jer nikada ne gazim svoju riječ, držim do stava, svojih riječi i veoma sam principjelan. Nisam kao Monteno." - kategoričan je Dragojević. Promocija albuma održana je u prepunom prostoru elitnog okupljališta domaćeg jet-seta, klubu "The Club".

Dragojević je sa svojim Dupinima uživo otpjevao sve pjesme sa novog albuma ne želeći uslišiti molbe iz publike da intrepretira i pojedine stare hitove poput "Magdalene" ili "Što to bješe ljubav". Promocije je prisustvovao veliki broj ljudi iz javnog života u Sarajevu.

Pažnju prisutnih privukao je glumac "Male klinike" Enis Bešlagić koji je došao u pratnji svoje supruge. Mladi bračni par nije krio svoje emocije pa su se pred brojnim posjetiocima grlili i ljubili i to ne u obraz već po sistemu umjetnog disanja "usta na usta". Dino Merlin je sjedio za stolom tik uz binu pa je tako bio u mogućnosti upiti svaku od novih pjesama sa albuma "Vridilo je".

Plijenio je pažnju svojom dugom bijelom kosom s kojom je izgledao kao čarobnjak iz Oza ili Djed Mraz na odmoru od Božića. Tokom cijelog vremena su ga iritirali brojni pozdravi od strane novopečenih bogataša koje jedva poznaje.

Oliver je od opernog pjevača i Ministra kulture Kantona Sarajevo Ivice Šarića na poklon dobio simbolična vrata Sarajeva, a od direktora glazbene produkcije Hayat, koja mu je izdala album za tržište BIH, Haruna Mahmutovića, dobio je simbolični prozor Sarajeva.

Zlobnici su to prokomentirali kao svojevrsnu poruku Dragojeviću da će u Sarajevo moći ući na vrata, ali će biti izbačen kroz prozor.


preuzeto s www.index.hr
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Oliver Dragojević

PostPostao/la kamikaza » pet, 20.01.2006, 18:16

Nadamse a i zelim da odrzi svoju rijec.
On nema potrebe ici u Srbiju da odrzava koncerte.
Recimo ja nikada necu ici u Grcku na ljetovanje.Mislim da vecina zna i zasto.Grckoj to neznaci nista ali ja stalno to napominjem.Moj sin je isao kad se vratio ja sam mu neke stvari rekao,mislim da i on nece vise ici.
Zelim Oliveru da odrzi rijec.
kami
Budi iskren prema sebi kako nebi bio lazan prema drugima.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la tunguzija » uto, 22.07.2008, 16:00

Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la rajska ptica » čet, 18.09.2008, 14:26

rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la mery0208 » čet, 18.09.2008, 14:40

...me mora on ici u Srbiju...iz Srbije dodju ovdje da ga gledaju .....
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la rajska ptica » ned, 12.10.2008, 11:11

....postoje sjecanja koja nikada ne blijede...
http://nl.youtube.com/watch?v=Q9iL798jEto
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la rajska ptica » uto, 21.10.2008, 21:12

Oliver Dragojevic od A do Z

a atomi - Atomi će nas jednog dana uništiti. Zašto? Zato što su ljudi, pomoću njih, započeli uništavati svijet, i sad smo na početku kraja.

b bol - Boli kad voliš. Kad ne voliš, nastupa pustoš.

c ceh - Ceh plaća onaj koji se bavi poslom u kojem uživa, a na kraju ga drugi zamrze.

č ča - Ča je meni ovo tribalo? Često se to pitam kad nakon trideset godina pjevanja na večer ponovo moram pjevati.

ć ća ćeš - Ovo slovo obilježilo je cijelo moje djetinjstvo, jer sam ja Velolučanin, rođen u Splitu. Otkako pamtim, slušam: 'ća ćeš?', 'ća je s tobom?', 'ajmo poć ća'... Slovo 'ć' najviše mi se sviđa od svih slova u abecedi.

d Dragojevići juniori - Slovo "d" asocira me na moja tri sina: Dina, Damira i Davora. Dinu je 26 godina, a blizancima Damiru i Davoru 23. Sva trojica su veoma dobri mladići koji rade i zarađuju za život prodajući kasete i CD-e.

dž džep - Prazan džep ne miriše na dobro, a pun može strahovito smetati, ako u njemu ne znaš razumno uživati.

e eh! - Kad mi netko kaže: "Olivere, ti živiš strašno dobro, zavidim ti", odgovorim mu: "Eh, sinko, moj, ima ti to lice i svoju drugu stranu."

f Funny Girl - To je jedan od najboljih filmova koje sam vidio, s Barbrom Streisand. Ona je jedna od mojih omiljenih glumica, a u tom filmu odigrala je svoju životnu ulogu. Uz to, u tom filmu ima i veoma mnogo dobre muzike, što je meni vrlo važno.

g glas, glavoč - Glas bi trebalo čuvati, a ja svoj nimalo ne štedim. Pušim, pijem, ne spavam, vičem... Na koga vičem? Na sve. Svi kažu da ispiranje grla morem čuva dobar glas. Ja to ne radim. U moru se volim kupati, ali mi ne pada na pamet da ga pijem ili grgljam i njime ispirem grlo. No, moje su asocijacije često povezane sa životinjskim svijetom, poglavito ribama pa me "g" podsjeća i na lijepu ribu glavoč, koju u Splitu zovu glavac, ali i na ribu gruj.

h Hrvatska - To je lijepa zemlja, za poludit'. Ali ja bih sve poslao u k...., jer ne rade ništa da naprave cestu koja bi spojila kontinentalni i obalni dio zemlje. Pa jesu li oni normalni? Nema razvijenije obale i ljepšeg mora od našeg, a sve do tih ljepota nema poštene ceste. Takvo što ni u jednoj drugoj zemlji nisam vidio. Te koji još nisu sagradili cestu, trebalo bi okupiti na jednom mjestu i baciti u more.

i improvizacija - Improvizacija mi doista odgovara. Povremeno se bavim glazbom koja zahtijeva da u zadanu temu ubacim nešto svoje, osobno. Zahvaljujući svom daru za glazbu, improviziram s mnogo užitka, uglavnom za svoj gušt. Moje improvizacije nisu komercijalne.

j Jadran, Jakarta - Obožavam Jadransko more. Plovio sam Tihim i Atlantskim oceanom, bio sam u Meksičkom zaljevu i Baltičkom moru, ali nema mi mora ljepšeg od Jadrana. Bio sam i na Havajima. Ondje je more lijepe boje, ali mi se ne sviđa. A zašto Jakarta? Pa, volio bih tamo otići jedan dan, jer proputovao sam cijeli svijet, ali u Jakarti nikad nisam bio.

k klavir, klarinet, kitara - U muzičkoj školi završio sam klarinet, a dobro sviram i klavir. Gitaru moji Velolučani zovu kitara, pa tako mogu reći da znam svirati i kitaru. Kad sam najtužniji, uzmem u ruke neki od tih instrumenata, i samo jedan dobar ton spasi me od svih mojih frustracija i depresija. Teško mi je reći koji mi je instrument najdraži. U dobrom aranžmanu saksofon mi može zvučati ludo, a u lošem ga ne mogu ni čuti. Sve ovisi o ugođaju i trenutku.

l Lučani - Tako zovu nas iz Vela luke, ali i stanovnike Lučana, splitskog kvarta koji se zove Lučac. Ja sam, dakle, dvostruki Lučanin. Rođen sam i živim u Splitu, ali sam po svim svojim genima onaj drugi Lučanin, iz Vela Luke.

lj ljubav - Riječ ljubav, s "lj", nekako je hladna, distancirana, ali kad kažeš "jubav", to zvuči super. No, ljubav, makar i s lj, ima težinu. Ljubav je ono čemu treba težiti u životu.

m magarac - To je beštija koju ljudi planski uništavaju. U novije vrijeme pojedinci ga pokušavaju zaštititi zakonom, pa je taj naš magarac, tovar, opet u podređenoj ulozi, jer ga okolo vode kao dvorsku ludu. A magarca će, na posljetku, uništiti, kao što su uništili i sredozemnu medvjedicu. To doista nije u redu!

n naivac - Mene smatraju prilično normalnom, profesionalnom, emotivnom osobom, a ja mislim da sam prilično naivan.

nj njega - Dođe žena doktoru žaleći se da se vrlo loše osjeća. On je pregleda i kaže joj: "Gospođo, vama treba njega." A ona kaže: "Njega, Njega!"

o Oliver - Oliver Twist, Oliver Mlakar, Oliver Dragojević. Ime sam dobio po Oliveru Twistu, a Oliver Mlakar nije propuštao priliku da me na festivalima najavi kao pjevača prekrasna imena.

p poraz - Bez poraza se ne može. Moraš ponekad izgubiti da bi dobio. Ili, kako bi rekao jedan moj prijatelj Velolučanin: "Ne možeš skupit, ako ne prospeš". Poraze volim, jer kad ih preživim, osjećam se jači.

r razum - Ljudi sa sela znaju reći: "On je pametno razuman." Ne znam što time žele kazati, ali znam da i nije uvijek najbolje da te kroz život vodi isključivo razum, jer te on može i prevariti. Mislim da je mnogo lakše biti nerazuman. Ako reagiraš nerazumno, onda si majmun, svinja i loš čovjek, ali ti svi popuštaju jer znaju da nemaš razuma. Ali, razumno pristupiti glazbi je - nerazumno! U glazbi nema kompromisa.

s Split, seks, sreća - Najbolji grad na svijetu je, naravno, Split. Volio bih da izgleda kao San Remo ili Santiago de Chile. O seksu se ne priča, on se prakticira. A sreća? Bez sreće se možeš samo slikat'. Vrlo je važno imati sreće u životu.

š škola - Škola je škola, a sve drugo je život. I škola je, naravno, dio života, ali ona ne uči životu. Ona uči čovjeka da bude pametan, a čovjek se pametan i rađa. Znači, onaj koji nije za školu, nije ni pametan, što ne znači da ne može napraviti mnogo u životu.

t trauma - Sve je više traumatiziranih ljudi. To me veoma žalosti.

v važan - Ima ljudi koji su od jutra do mraka strahovito važni, kako sebi, tako i drugima, a neke od takvih i ja poznajem. Oni u to, u svoju važnost ulažu silan napor, a meni je to sasvim strano.

z zaborav - Nikad ne vjeruj kad netko kaže da je sve zaboravio jer - taj laže. Zaborava nema. Zapravo, zaboravljamo svakidašnje, nevažne stvari, ali ono što je bitno, svi mi i te kako dobro pamtimo. Ako me netko prevari, ja ću nakon nekog vremena kazati da sam to zaboravio, ali nema šanse da je to istina. Važne stvari nitko ne zaboravlja, i nikad neće zaboraviti.

ž žao mi je - Žao mi je što svijet nije idiličan kako što ga zamišljam. Žao mi je što nisu svi kao ja, što nemaju blagost i naivnost. Žao mi je što je naš život bezvezan, što kratko traje. Mi smo mali mravi koji žive u jednoj svemirskoj sekundi. Žao mi je što nam svima nije bolje.


Emocije kao jedina neprocjenjiva zivotna valuta ponekad su toliko zanemarene da nam se cesto zaokupljenim eurima, dolarima i funtama svijet oko nas cini nejasnim i ispraznim mjestom za zivot. Glazba priziva emocije posebnom lakocom i one jednostavno izviru iz raznih skrivenih podrucja koja smo tako brizno gradili. Oliver Dragojevic je covjek koji zna kako tugu ucniti sretnom, a srecu tuznom!

http://nl.youtube.com/watch?v=IJthONpSV3Q
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la rajska ptica » pet, 28.11.2008, 11:32

rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38


Natrag na Kultura

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron