ZA DUGMETARA

Teme koje su potrošene ili izgubile smisao.

Moderatori/ce: Mujo od dervente, Dejan

ZA DUGMETARA

PostPostao/la Derventa » sub, 05.02.2005, 00:06

Ti Dugmetar imas veoma veliki jezik, kazes kako su u Derventi nacionalisti i seljaci, pa zapitaj se odakle si otisao u Zagreb, svako moze da se promjeni ali ti nisi pokupio nista dobro od zagrebacke gospode a znas da ih ima! Necu puno da filozofiram samo da znas da NISI DOBRO DOSAO ni u svoje selo a niti u grad. Ako te ko vidi iza table DERVENTA vjeruj da ces vrlo brzo opet da je vidis. Nicim nisi zasluzio da budes opet u Derventi pa ni tim sto si napravio stranicu o Derventi. Pusti Bosance da pisu a ti posto kazes da si Hrvat pisi na nekim CRO forumima. Napravio si stranicu da mozes ljude usmjeravati u svoj nacionalizam pa kad se neko ne slaze s tobom trazis greske u pravopisu i filozofiras. Derventa je bila ustaska na kratko davne godine ako si toliki Hrvat znat ces kad a moras da znas da je pod Turcizmom bila najduze. Ja nisam Musliman ali sam Bosanac i tu sam odrastao. Mislim da je Hrvat onaj ko je rodjen u CRO a Srbin onaj iz Srbije Bosanac je iz Bosne bilo koje vjeroispovjesti. Zato u Bosni imaju crkve i dzamije. Ako se ti osjecas drugacije a ocigledno da, i kao sto sam ti vec rekao ovdje ne dolazi. Znam da mozes izbrisati ovu poruku ali svako ima pravo na svoje misljenje i volio bih da vidim sta ostali posjetioci foruma misle o ovome i o tebi..... zbogom
Derventa
 

PostPostao/la dejan » sub, 05.02.2005, 08:12

Slazem se s tim da ljudi iz Bosne , rodeni u Bosni bilo kije vjere su bosanci
Hrvati su ljudi iz Hrvatske, a Srbi iz Srbije, kada je poceo rat da su svi bosanci bili kao jedan nebi bilo toga sta je bilo. Sta mislis da hrvati volke bosance koji se osjecaju hrvati NE NIKAKO ! Zato ne razumjem sto se neko stidi kazati da je bosanac.
dejan
 

PostPostao/la Dugmetar » sub, 05.02.2005, 13:28

Derventa je napisao/la:Ti Dugmetar imas veoma veliki jezik, kazes kako su u Derventi nacionalisti i seljaci, pa zapitaj se odakle si otisao u Zagreb, svako moze da se promjeni ali ti nisi pokupio nista dobro od zagrebacke gospode a znas da ih ima! Necu puno da filozofiram samo da znas da NISI DOBRO DOSAO ni u svoje selo a niti u grad. Ako te ko vidi iza table DERVENTA vjeruj da ces vrlo brzo opet da je vidis. Nicim nisi zasluzio da budes opet u Derventi pa ni tim sto si napravio stranicu o Derventi. Pusti Bosance da pisu a ti posto kazes da si Hrvat pisi na nekim CRO forumima. Napravio si stranicu da mozes ljude usmjeravati u svoj nacionalizam pa kad se neko ne slaze s tobom trazis greske u pravopisu i filozofiras. Derventa je bila ustaska na kratko davne godine ako si toliki Hrvat znat ces kad a moras da znas da je pod Turcizmom bila najduze. Ja nisam Musliman ali sam Bosanac i tu sam odrastao. Mislim da je Hrvat onaj ko je rodjen u CRO a Srbin onaj iz Srbije Bosanac je iz Bosne bilo koje vjeroispovjesti. Zato u Bosni imaju crkve i dzamije. Ako se ti osjecas drugacije a ocigledno da, i kao sto sam ti vec rekao ovdje ne dolazi. Znam da mozes izbrisati ovu poruku ali svako ima pravo na svoje misljenje i volio bih da vidim sta ostali posjetioci foruma misle o ovome i o tebi..... zbogom


Za nešto što kažeš moraš iznijeti i dokaze. Dužinu svog jezika nikada nisam mjerio. Gdje sam ja to rekao da su u Derventi nacionalisti i seljaci? To su govorili neki koji ti se sad šetkaju po Derventi i pišu iz istog računala kao i ti i sjede pored tebe dok pišeš svoj post. Ako malo prošvrljaš po forumu uspjet ćeš to i naći.
Ja dozvoljavam svakome da piše pa tako i tebi koji tako zdušno prijetiš da mi se noge tresu. Zagrebačke gospode??? Tko su ti? Hoćeš li me upoznati. Meni su većina prijatelja u Zagrebu bivši Dervenćani. Gdje ću ja pisati i što ću pisati ti se nikako ne bi trebao zabrinjavati. Napravi sam stranicu pa dozvoli pisanje kome god hoćeš i isto tako zabrani kome hoćeš. Vidiš ja dozvoljavam svakome da piše pa tako i tebi koji si kako se može vidjeti jako neupućen.
Tražim greške u pravopisu? Vidim koliko površno čitaš temu a to je odlika onih koji i jesu sami površni. Gdje ja to tražim nekome pravopisne pogreške? Svakom dogodi pravopisna pogreška i moji sami postovi su ih puni no bitna je srž da se skuži što neko želi reći. Očigledno da ti ne kužiš ili se uopće nisi ni potrudio da pročitaš cijeli post nego si ga onako površno preletio, kao što rekoh to je odlika površnih ljudi.
Rekoh ti ne brišem poruke i dozvoljavam svakome da piše pa tako i tebi i u tome je razlika između nas dvojice, ja sam demokrat i dozvoljavam svakome da piše a ti si diktator koji bi zabranio pisanje onome koji se ne slaže s tvojim mišljenjem. Doba takvih je davno prošlo. Slobode govora su na visokom nivou, prošlo je doba mračnog komunizma, mada vidim ti još uvijek živiš u njemu.

U preambuli ustava Bosne i Hercegovine piše: (nadam se da znaš pto je preaumbula)

Preambula
Na temelju poštovanja ljudskog dostojanstva, slobode i jednakosti,
Predani miru, pravdi, toleranciji i pomirenju,
Uvjereni da demokratske ustanove vlasti i pravični postupci najbolje uspostavljaju miroljubive odnose u pluralističnom društvu,
U želji da promiču opće blagostanje i gospodarski razvitak kroz zaštitu privatne svojine i promicanje tržišnog gospodarstva,
Rukovođeni ciljevima i načelima Povelje Ujedinjenih naroda,
Opredijeljeni za suverenitet, teritorijalni integritet i političku neovisnost Bosne i Hercegovine sukladno međunarodnom pravu,
Odlučni da osiguraju puno poštivanje međunarodnog humanitarnog prava,
Nadahnuti Općom deklaracijom o ljudskim pravima, Međunarodnim paktovima o civilnim i političkim pravima, odnosno o gospodarskim, socijalnim i kulturnim pravima i Deklaracijom o pravima osoba koje pripadaju nacionalnim ili etničkim, vjerskim i jezičnim manjinama, kao i drugim instrumentima ljudskih prava,
Podsjećajući na Temeljna načela usuglašena u Genevi 8. rujna 1995. i u New Yorku 26. rujna 1995.,
Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (zajedno s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine:

A ovdje ti je i link na ustav:
http://www.ustavnisud.ba/?lang=hr&page= ... n/preamble

Sad te pitam tko si ti da ideš protiv ustava same Republike u kojoj živiš pa da veliš da u Bosni i Hercegovini ne žive Bošnjaci, Hrvati i Srbi? Ne poštivajući ustav ne poštuješ ni državu u kojoj živiš.

Usput klikni na ovaj link: Derventa
Pa ćeš vidjeti tko i što misli o Derventi.
[/url]
Zadnja izmjena: Dugmetar; sub, 05.02.2005, 13:40; ukupno mijenjano 2 put/a.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Dugmetar » sub, 05.02.2005, 13:30

dejan je napisao/la:Slazem se s tim da ljudi iz Bosne , rodeni u Bosni bilo kije vjere su bosanci
Hrvati su ljudi iz Hrvatske, a Srbi iz Srbije, kada je poceo rat da su svi bosanci bili kao jedan nebi bilo toga sta je bilo. Sta mislis da hrvati volke bosance koji se osjecaju hrvati NE NIKAKO ! Zato ne razumjem sto se neko stidi kazati da je bosanac.


Dejane pročitaj preaumbulu ustava Bosne i Hercegovine!
Vidim ti si nekakav stručnjak za ljubav u Hrvata.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » pon, 07.02.2005, 10:50

Derventa je napisao/la:Ja nisam Musliman ali sam Bosanac i tu sam odrastao. Mislim da je Hrvat onaj ko je rodjen u CRO a Srbin onaj iz Srbije Bosanac je iz Bosne bilo koje vjeroispovjesti.


Tačno... i Dugmetar je Bosanac, jašta je drugo (: ne mislim na nacionalnost.



Dugmetar je napisao/la:Meni su većina prijatelja u Zagrebu bivši Dervenćani.


Ne postoji "bivši"... ne briše se to, zar ne?
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Dugmetar » pon, 07.02.2005, 11:05

green_ je napisao/la:Tačno... i Dugmetar je Bosanac, jašta je drugo (: ne mislim na nacionalnost.

Naravno Green po mjestu rođenja sam Bosanac. Po narodnosti nisam Bosanac, jer takva narodnost ne postoji.


green_ je napisao/la:Ne postoji "bivši"... ne briše se to, zar ne?

Što si ti Konjičanin ili Sarajlija?
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » pon, 07.02.2005, 11:15

Dugmetar je napisao/la:Što si ti Konjičanin ili Sarajlija?


Po rođenju i po trenutnom statusu - Sarajlija, po roditeljima tj. porijeklu - Konjičanin
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Gost » pon, 14.02.2005, 01:04

Dugmetar ti si pravo bezobrazan sram da te bude :lol:
Gost
 

PostPostao/la Dugmetar » pon, 14.02.2005, 07:39

Anonymous je napisao/la:Dugmetar ti si pravo bezobrazan sram da te bude :lol:

Pa gdje si ti patak te pojeo? Već sam se uplašio da se nisi zaledio negdje gore na Sjeveru.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Gost » sri, 16.02.2005, 21:42

pozdrav dugmencetu nuicu od komsije
vidim lijepo ti to pises o nama
dervencanima
pa reko da ti se malo javim i da te potsjetim
na sumu kod izvora
ako se sjecas
a da neduzim
sjeti se kosa na kom si visio
i za koji si bio vezan
a onaj spomenik sto smo donijeli sa groblja
pazi da te slucajno nebi stigao
eto toliko od covjeka koji i dalje zivi i u derventi
i koji i dalje uziva u njenoj ljepoti
a ti samo budi i dalje veliki stasau (HRVAT) i nemoj da dolazis da nam prljas nas lijepi grad u mome i dalje zive Hrvati, Muslimani a hvala Bogu Dragom i PRAVOSLAVCI (SRBI) hajd sad BOK
Gost
 

PostPostao/la Dugmetar » čet, 17.02.2005, 13:13

Što ja to pišem o vama "Dervenćanima". Daj mi neki moj citat???

Spomenike s groblja nikada nisam nosio niti mi je padalo da radim nešto takvo, to je oskrvnuće.
Ako si takvo nešto radio trebao bi se stidjeti a ne javno pisati nešto takvo na forumu.

Još jednom tražim da nađeš citat gdje ja pljujem na one koji sada žive u Derventi. Ako ne možeš naći onda ne lupetaj gluposti.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » pet, 18.02.2005, 10:30

Sinoć je na Federalnoj televiziji bio dokumentarac o Derventi , pola sata je trajao, pričali su povratnici... "Dervento, morat ću te slikat".
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la BIK koji sjedi » sub, 19.02.2005, 10:00

mmmmmmmmmmm

pošalji mi snimku.... :lol:
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la jaca » sub, 19.02.2005, 16:11

U I mjesecu (siječnju, januaru) sam veći dio mjeseca bila u Derventi. Nisam došla kao turista koji će samo proći kroz grad i otići dalje nego sm živjela tamo, sa ljudima koji su stalno dolje i s njima sam djelila dobro i zlo. Konačno sam jednom izbliza vidjela sjaji bijedu našeg grada. Sjaj sam vidjela unoći pravoslavnog Badnjaka, kada je sve blještalo od ukrasa, vatrometa, pucnjeve petardi i pucnjave iz oružja. Vidjela sam i sjaj u discoteci gdje su se dobro obučeni mladi ljudi zabavljali uz ogromne količine alkohola i žestoku turbo-folk muziku (glazbu). da ne zaboravim reći da je i discoteka stvarno sjajna, sjajno uređena, da smo barem mi prije imali nešto takvo..... Priznajem i da Derventa nikada nije imala tako fino uređenu čekaonicu na autobusnoj stanici. Sve ostalo što sam vidjela spada u kategoriju bijede.
Vidjela sam prazan grad u kojem nema nikkavih proizvodnih djelatnosti, a gdje nema proizvodnje novih dobara tu nema ni perspektive. Vidjela sam i mlade ljude koji se dosađuju jer svoje slobodno vrijeme mogu utrošiti samo u kafićima. I ono jedno jadno kino koje smo nekada imali više ne postoji. Dom kulture u kojem su se nekada okupljali ljudi koji su željeli stvarati neki vid umjetnosti propada. Po korzu, koje je bilo kultno mjesto okupljanja generacija i generacija Dervenćana zjapi prazno.
U dućanim aima svega osim kupaca, a i oni koji uđu kupe samo ono najosnovnije što im treba.
Masa ljudi živi sa prihodima koji im jedva pokrivaju troškove režija ( struja, voda, ogrjev, možda telefon) a za ostalo ovise od dobrohotnih rođaka koji žive negdje drugo i pomažu im novčano.
Istina je, u gradu žive i Srbi i Muslimani i Hrvati. Velečasni barišić obavlja svoju službu a i redovito se čuje hodžino pjevanje iz džamija, ali ipak svi ti ljudi ne žive zajedno, nego jedni pored drugih. čak se i u kafićima vivi ta podijeljenost, znas e gdje ko smije doći, a gdje nije dobro zalaziti.
derventa je postala grad gdje se poslije zalaska sunca ne ide nigdje. Nakon što padne mrak, nije najpametnije pokucat na nečija vrata niti je najpametnije otvoriti ako neko na tvoja vrata kuca jer ne znaš šta taj želi, zašto je došao.
I na kraju, Derventa je grad kriminala, droge, mafijaških obračuna. ne smiješ dtržati mobitel u ruci jer ne znaš da li će ti ga neko oteti, torbu moras čvrsto držati a ni u dvorištu ne smiješ ništa iole vrijedno slobodno držati jer će preko noći nestati. Derventa nije više grad mladosti, napretka i dobrodošlice.
Derventa koju znamo i volimo više ne postoji. Ostale su samo uspomene.
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

uh

PostPostao/la BIK koji sjedi » sub, 19.02.2005, 17:14

ma,,,
jaca lažeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...


garant.................ajd ti otiđi opet malo...a,da utvrdiš gradivo
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

.

PostPostao/la c0okiez » sub, 19.02.2005, 19:10

Jaco ne pjeva Hodza, on Uci.

Derventa sada zvuci kao New York, ustvari new york je puno gori tamo ne moras drzati telefon u ruci da ti ga ukradu nego te u po bijela dana pred svima opljackaju. I tamo ima mjesta gdje svi znjau da ne idu, Queens nije ni na turistikoj mapi od new yorka hahahha. haman Derventa postaje svjetski grad!
Najvise se vole ljudi koji imaju iste vrline a najvise se mrze oni koji imaju iste mane.
Avatar
c0okiez
CDForum
 
Postovi: 182
Pridružen/a: sub, 24.05.2003, 10:36
Lokacija: CardaK

ZA DUGMETARA

PostPostao/la kamikaza » sub, 19.02.2005, 19:57

E jebiga a ja planiro da skoknem dole za 1MAJ da okrenem jedno jagnje na raznju.Moglo bi se jagnje i ovdje okrenuti ali nije ista atmosvera.Ja obecao mojoj lijepsoj polovici da cemo skoknuti dole u maju pa j....a. A nisam mislio da cu dole makar za 5 godina otici.Mozda se sretnem sa nekim od nase raje sa foruma dole.
kami :?:
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

vinaaa

PostPostao/la BIK koji sjedi » sub, 19.02.2005, 20:36

1.maj----janje..hmm
upisano...moze.....al

umjesto zene u autu stavi vnaaaaa
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la ZvrX » sub, 19.02.2005, 22:04

1. maj - janje + piva = festa
Avatar
ZvrX
moderator
 
Postovi: 329
Pridružen/a: pet, 16.05.2003, 19:10
Lokacija: Bosnia & Herzegovina

Re: ZA DUGMETARA

PostPostao/la Dugmetar » ned, 20.02.2005, 09:55

kamikaza je napisao/la:E jebiga a ja planiro da skoknem dole za 1MAJ da okrenem jedno jagnje na raznju.Moglo bi se jagnje i ovdje okrenuti ali nije ista atmosvera.Ja obecao mojoj lijepsoj polovici da cemo skoknuti dole u maju pa j....a. A nisam mislio da cu dole makar za 5 godina otici.Mozda se sretnem sa nekim od nase raje sa foruma dole.
kami :?:


Kami jel ti to nas pozivaš ili se samo hvališ??? Baš sam se probudio i nekako sam gladan a janjac za doručak bi dobrodošao.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Sljedeća

Natrag na Smetljište

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron