ljubav

Bez tabu-a i ograničenja.

Moderator/ica: jaca

ljubav

PostPostao/la kamikaza » pon, 26.05.2003, 18:07

STA SE DESAVA SA VAMA RAJO MOJA
Ja sam ozenjen covijek i tobi trebalo da znaci da se nesmijem zaljubiti ili
da netko se zaljubi u mene.Nemojte tako i ja sam zivo bice.
Zasto ljubav ne svatite malo drugacije.Zasto mislite odmah na trajnu vezu(udaju ili zenidbu).Dajte malo znate koji je vijek.Osoba neide i trazi nekoga u koga ce da se zljubi to dodje ili nedodje.Tako kada dodje covijek ili osoba koja se zaljubila nemoze reci necu se zljubiti zato sto je on ili ona ima nekoga ili je u braku.Dajte malo to podrobnije prostrunfovat pa onda u javnost.Tema nije bezveze svaki dan se desava dase osobe srecu i zaljubljuju jedni u druge.Vas kami.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la jaca » pon, 26.05.2003, 23:32

A zašto bi čovjek morao biti zaljubljen ili voliti samo jednu osobu.Ja mislim da je to veoma uskogrudno shvatanje.Ipak, ako ništa drugo, mijenjamo se.Jedna ste osoba kad vam je dvadeset.Vrijeme prolazi i vi se morate uhvatiti u koštac sa sopstvenim promjenama.I, naravno, sa pasrtnerom koji nije više ono što je bio prije.Te dvije nove osobe se ne moraju nužno voliti ili biti zaljubljeni jedno u drugo.
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

ljubav

PostPostao/la kamikaza » čet, 29.05.2003, 07:52

Eto ima nas koji mislimo slicno o ljubavi.Slazem se u potpunosti sa tobom JACO.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

ljubav

PostPostao/la shaki l d » sub, 28.06.2003, 03:06

necu ni da pitam zasto vas dvoje razmisljate tako. kami pazi da ti zena ne opazi ovo na forumu. mozda ti postavi nekoliko pitanja na koja ne zelis da odgovoris.onda neces pasti sa stolice od smijeha vec ces sletiti kada ti zavali jednu :P . znate li vi sta je ljubav :?: ako ste stvarno zaljubljeni onda se drzite te osobe i posvetite se toj osobi. cuj i ti si zivo bice K. da jesi, ali ocigledno nisi zaljubljen u svoju zenu. kada si zaljubljen onda volis tu osobu u koju si zaljubljen a ne ides se nadati okolo da se netko zaljubi u tebe i ti u njih. da moze se desiti ali ako znas da su zauzeti onda zaboravis i begas dalje, ili ako ti je stvarno stalo ne napravis nista dok ta osoba ili ti ne prekinete sa osobom sa kojom vec idete ili zivite.jaca:A zašto bi čovjek morao biti zaljubljen ili voliti samo jednu osobu. svasta zasto bi ?a u koliko osoba bi se to trebalo biti zaljubljen u ovom vijeku? vas dvoje se pakujte pa u harem, jer u svijetu u kojem ja zivim ja volim samo jednu osobu i mogu da budem zaljubljena samo u jednu osobu. a prostrumfovati kami??? pa zar strumfeta nije bila kurva :?: :?:
Avatar
shaki l d
CDForum
 
Postovi: 52
Pridružen/a: uto, 20.05.2003, 21:18
Lokacija: Great Britain

ZA 15 GODINA

PostPostao/la jaca » sub, 28.06.2003, 07:51

A za 15 godina tvome ljubljenom mužu je jedina ambicija da pogleda što više nogometnih utakmica i box mečeva, da se što manje bori sa djecom koju je i on napravio i da popije čim više piva.Dolazićeš sa posla umorna i prihvatat se kuhanja, čišćenja, pranja, peglanja, djeca će se derati :Mama, oću....daj mi..... kad si već u kuhinji donesi mi.....a on će ti se obraćati jedino kad mu ponestane pive ili mu se ne sviđa jelo koje si skuhala.........I onda se pojavi neko ko u tebi ne vidi samo sluškinju i stroj za rintanje............A mogla bih navesti i obratan primjer gdje se žena pretvorila u zapušteno, lijeno , nemarno, nezainteresirano stvorenje koje se bolje osjeća i više je kod prijateljice na kavi i trač partiji nego što brine o vlastitom domu i obitelji.Ili si pak od toplog i milog i dragog stvorenja postala ledena, jezičava vještica......zar nisi već i sama vidjela u životu više takvih primjera nego onih uzoraka vječite ljubavi!!!!!!!!!!
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

PostPostao/la shaki l d » pet, 04.07.2003, 10:01

ma Jaca za kakve muskarce su se tvoje prijateljice udale.ima toga ima hahaha. mogu da vidim to po tome kako ti i Bik koji sjedi tipkate. :P Kami a zasto ti sutis. ne mozes da odgovoris.istina te udarila u lice pa si stavio rep izmedju nogu.
Avatar
shaki l d
CDForum
 
Postovi: 52
Pridružen/a: uto, 20.05.2003, 21:18
Lokacija: Great Britain

LJIS

PostPostao/la kamikaza » sub, 05.07.2003, 14:50

Ma nisam se ja postidio ili jos gore podvukao rep jerga jos nemam.
Nisam imao vremena da odem na forum eto je prava istina.
u ponedeljak gasim dator na par sedmica,necu biti kod kuce.Stose tice ljubavi i zaljubljivanja nemoramo da gledamo isto na tu stvar.
Ako dragi ALAH (BOG)da pa pozivimo za desetak godina zelim da
cujem tvoje misljenje o ovoj temi.Molim te nemoj mi reci ti ostajes ista,neces se promijeniti.To niko nemoze garantovati.Samo mogu reci ovo
ako naleti neka osoba i zapneti za oko .Sjeti se kamija ili Jace sta su pisali.
Dragi moji zemljaci ja nikada neidem serbez da nadjem nekoga da mi se svidi ili dase ja u tu osobu zaljubim.Moram reci a to i vi isto svi znate da svi mi srecemo osobe sa losim i dobrim osobinama,pa nemojmo se kleti da jedna od tih osoba nece biti i malo draza pa onda malo vise draza pa onda?Samo polako kami je prije 15 god. mozda mislio drugacije a sada razmisljam trezvenije.Za neke od VAS to je mozda pogresno ah boze pa ja sam samo covijek od krvi i mesa.Greske su dozvoljene.Covijek nesmije biti rob tradiciji ili vjeri,da zbog toga nesmije razmisljati o zivotu na jedan drugi nacin.Mislim daje i ljubav sastavni dio zivota i to onaj vazniji dio.Zato razmisljajte o zivotu.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la shaki l d » sub, 05.07.2003, 15:43

kami jel ti nama pokusavas da kazes da imas ljubavnicu? potpuno razumijem o cemu ti i jaca pricate. ima toga. ali ako je prava ljubav od pocetka onda se tako nesto ne desava. ajd navedi mi 5 razloga zasto si se ozenio za tu zenu sa kojom si sada. a jaca cemu takvo misljenje o ozenjenim ljudima? zasto su se tvoje prijateljice uopce udale?
Avatar
shaki l d
CDForum
 
Postovi: 52
Pridružen/a: uto, 20.05.2003, 21:18
Lokacija: Great Britain

ovako bi pisao kami da ima vremena

PostPostao/la BIK koji sjedi » sub, 05.07.2003, 18:39

dobro Kami, kad kreneš na jug, za Bika ponesi vreću soli,češagiju, znaš valjda šta ti to i pokoji durex, e,za to sam sigzran da znaš šta bi moglo biti........ko nezna, oprema za spavaći bokss....i znam ja nemaš ti ljubavnicu, nisi ti te sreće ili nesreće, al nek si oni misle šta hoće.......
kad smo neku veče chatali, ovako sam te ja" razumio "da razmišljsaš...

....U kontaktibilnim, na razgovor, dogovor i kontakt uvijek spremnim brakovima, prevladava prihvaćanje rizika, kako samog odnosa i veze tako i diferenciranog razvoja partnera. Oni se mogu i ne slagati, ali se i dalje vole, razgovaraju i surađuju. Konflikt pretvaraju u šansu još intenzivnijeg kontaktiranja, dijaloga, suradnje i boljeg upoznavanja. Međusobna negativna raspoloženja i stavovi analiziraju se, razjašnjavaju i pretvaraju u odlične prilike otvorenog i iskrenog razgovora. Tu je važniji stvarni doživljaj odnosa i partnera nego manipuliranje odnosom i partnerom. Nesuglasice rješavaju riječima a ne namrgođenim licem, »tihom spikom«, izbjegavanjem pogleda, neprimjerenom ozbiljnošću, odsustvom smiješka pa čak i korištenjem šaka. Kontakt među njima nije nikada ugrožen. Traže ono što ih spaja, a ne insistiraju na onome što ih momentalno razdvaja.

U defenzivno-ofenzivnim brakovima ili jedan drugoga napadaju ili se jedan od drugoga grčevito brane. Međusobni obrambeni stavovi služe razdvajanju, a ne spajanju; intenziviranju, a ne rješavanju konflikata. Takvi brakovi žive ili od zajedničkog neprijatelja izvana (pseudozajednica) ili iznutra (pseudoneprijateljstvo). Partneri se više brane od odnosa i mogućeg kontakta u njemu nego što bi radili na odnosu i kontaktirali među sobom. Mnogi brakovi žive u takvoj defenzivno-ofenzivnoj atmosferi, u kojoj se supružnici međusobno napadaju i brane, razdvajaju i izbjegavaju, što iscrpljuje svu njihovu energiju, pa malo ostaje snage i zanimanja za ono što bi ih moglo spajati i povezivati. Na mjesto kontakta i razgovora, dogovora i sporazuma, uvažavanja i prihvaćanja dolazi međusobno nepovjerenje, povlačenje u sebe, oprezno odmjeravanje snaga, međusobno vrijeđanje i napadanje, sumnjičenje i provjeravanje, ljubomora i špijuniranje, ponižavanje i obezvređivanje.

Kojemu se od opisanih brakova približava naš brak? Što je s međusobnim kontaktom u našem braku? Služe li nam riječi za dogovor i razgovor ili za vrijeđanje i napad? Dozvoljavamo li bračnom partneru da ima svoje mišljenje, različito od našeg, a da svejedno zajedno pijemo jutarnju kavicu i ne vičemo na djecu?

U braku nije toliko važno slažemo li se uvijek, koliko je važno znamo li razgovarati kad se i ne slažemo. Nije toliko bitno uspijemo li se uvijek dogovoriti, koliko je važnije nastavljamo li, i kada se to ne dogodi, kontaktirati i jedan drugog uvažavati. Brak je sličan moru na kojemu se izmjenjuju nikakvi, mali i veliki valovi. Dobri pomorci znaju ploviti i na mirnom i na nemirnom moru. I kvalitetni bračni partneri znaju razgovarati i kada se slažu i kada se ne slažu. U »bračnim olujama« pojačavaju i ne oslabljuju a pogotovo ne prekidaju međusobni kontakt.


znači, ako znaš razgovarati, a znaš,znaš uvijek je sve ok, a ako se duriš kao oni moji bikovi sa susjedne farme,,,bogme,,,,bolje da pustiš .acu na miru, ako te žena ščepa ni najbolji bifteci te neće spasti....

a, jel vi u Canadi razgovarate ili....hm
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

LJIS

PostPostao/la kamikaza » ned, 06.07.2003, 07:18

Ma nisam ja od tih.Jeste da zivim u Svedskoj gdje je 85%brakova ma kakvi brakova nisu ozenjeni,nego onako zive.
Ma sta Vi mislite o meni?Kada Vas sretnem moracu Vas kritikovat.HAHAHAHA Ja i ljubavnica ma gdje to ide hahaha.Samo sam htio mlada moja gospodo malko usmjeriti razmisljanja.Ja VAS zbog takvog razmisljanja kakvo imate osbno cijenim.Brak,familija,sloga,razumijevanje to je sve na mjestu samo ima jedna a sta?NISMO MI SVI IMALI SRECE KOJI SMO SE OZENILI ILI UDALI DA JE TA OSOBA SADA SPREMNA NA SVE DA BI BRAK FUKCIONISAO KAO IDEALAN.Kada smo mladi ulazimo u brak sa osobom prije svega st je volimo nerazmisljajuci puno kako bise mogla ponasati u buducnosti.ili je to bilo u moje vrijeme tako.Mozda je to vrijeme iza mene vrijeme romanticara neznam.Nego ja sam skuhao kafu za nas dvoje jutros i rekao sam supruzi da cu Vam to napisat hahaha.
Cao moja rajo nemojte neke stvari uzimati ka srcu previse.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

a Kami...ulovio sam Te

PostPostao/la BIK koji sjedi » ned, 06.07.2003, 10:32

prije tvog godišnjeg odmora,,zaključujem "da ipak imaš ljubavnicu

i žao mi što je skali ld u pravu, imaš, imaš,,,,nemoj ti se sad tu izvlačit jer svaki bi dervenćanin kad mu žena sjedi kraj compa napisao da ima ljubavnicu, kako je to normalno, a ti pišeš o općim načelima morala i imaš sreću što te nije skužila., al ja jesam i neka, nemoj se odmah sad ispričavati, imaš pa šta, boli te briga,,,,jel nježna,a

U takvim situacijama što god si napisao vrijedi" obrmuto"! Ili makni ženu od compa pa pišio normalno,,,opuštenoooo....ajd
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la shaki l d » pon, 07.07.2003, 10:08

inace kada uhvatis ljude u necemu sto nebih trebali da rade oni se pokusaju izvuci. vele cao :!: aj aj... tko se drzi ovog sto je bik koji sedi prepisao gore u prvom odgovoru hmm a kad razmislim. hmm ma mora da mu je bracni psihijatar to rekao :shock: ajd dobro de vi meni recite cija je neznija. :roll: jaca sto sutis :?:
Avatar
shaki l d
CDForum
 
Postovi: 52
Pridružen/a: uto, 20.05.2003, 21:18
Lokacija: Great Britain

LJIS

PostPostao/la kamikaza » pon, 07.07.2003, 10:22

dragi moji sugradjani nemojte ba ja sam fini.
BIK BIK a ja mislio jednom da satobom budem par pa da skupa oremo.
Moracu duboko o tome razmisljati.Ti si baraba kada nevjerujes svom dervencanu.Sta da kaze Shaki Id kada ti nevjerujes meni.
Dzaba mi godine sjeda kosa kada moji nevjeruju mi.Odmah cu da farbam kosu i dase pocnem ponasati drugacije ihihihih.Nego dragi moji ovo je moja zadnja post za par sedmica.Kami sa svojom lijepsom polovinom ode veceras na MAJORKU.Vidite da nemam ljubavnicu zena ba zena moja ide samnom.Nemojte me pitati sta bih ja vise volio?hhhhhhhhhhhhhhhhhhihihihiiiiiiiiii
PUNO LIJEPI POZDRAVA I DAMI SE PROVEDETE FINO VAS kami.
p.s.
BIK ispravi situaciju mislim popravi malo da ovi promjene misljenje o meni,imas vremenahhhiiii.
CAOOSSS :P
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska


Natrag na Ljubav i Sex

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron