Ne lomite mi bagrenje....

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

Ne lomite mi bagrenje....

PostPostao/la tunguzija » sri, 20.08.2008, 08:21

Procitao sam ovo i nisam mogao vjerovati !!!

ZLATAR - Osamdesettrogodišnji starac danas se ustrijelio u zlatarskom selu Donja Batina jer su mu radnici prilikom asfaltiranja lokalne ceste srušili voljeni hrast.
Emocionalno rastrojen jer su mu srušili drvo koje je posađeno kad je rođen i s kojim je rastao, starac je pred užasnutim radnicima pucao iz vatrenog oružja sebi u glavu.

Svoj naum proveo je nekoliko trenutaka nakon što ga je najavio poslovođi poduzeća koje je izvodilo radove.

Starac je na mjestu podlegao ozljedama, a samoubojstvo je potvrdila i zagorska policija.

(Hina)

:cry:

Kad ti netko uzme dio tebe, onaj dio koji ti mozda najvise znaci, onaj dio bez kojeg mozda ne mozes dalje......
Ali sto to nekome znaci. Za njih je to samo "drvo" , njemu je to bilo puno vise. Tuzno.
Cuvajte svoje vrijednosti i to najvise one koje drugi ne prepoznaju. Koje se ne gledaju ocima nego srcem.
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la mery0208 » sri, 20.08.2008, 11:43

....ovo ti je zivo istinito tunguzija...ali na zalost ljudi ne vide tudje "blago" nego kao i svi samo svoje......

Znas, moj tata je ko dijete radio na Celarusi i tada su im dali da si izaberu drvo koje bi si odnijeli kuci i zasadili,,...... on je ko mali djecarac od nekih 10-tak godina donijeo kuci 4 visnje ....moj djed se na to nasmijao i rakao mu da zasto bar jedan Dud nije donijeo(to su nam ispricali jednom prilikom ) ali je ipak jedan komad zemlje 10x 10 koji je bio malo uzvisen i u cetiri coska zasadio te 4 visnje........ kad je se tata ozenio i kad smo se nas cetiri rodile te su visnje dobile svoje vlasnice ..... 4 djevojcice cije je to bilo carstvo i neprocijenjiva vrijednost,.......... i dan danas kada odem kuci (ne moze se sici kuci jer je jos uvijek jako opasno) i s ceste pogledam njih sve cetiri stoje na istom mjestu i istom onom ljepotom odisu koja ti jednostavno vrati sjecanja i sigurnost i ides dalje......... to je nesto neprocjenjivo i isto tako se nadam da ce stajati tamo i iduci put kad odem jer imaju vrijednost koju covjek niti moze opisati rijecima niti nacrtati....a mozda bi se dalo nacrtati... jedno veliko SUNCE ..........
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la tunguzija » čet, 21.08.2008, 13:04

Lijepo si ovo napisala Mery.

Svi nosimo u sebi nesto sto nam jako puno znaci. Koliko nam to znaci vidimo kad ostanemo bez toga. Bilo da je to osoba ili drvo ili nesto trece.
Kad ti na silu uzmu nesto sto volis , u cemu uzivas...na nacin kojeg samo ti znas.
Mislim da nam se svima u zivotu bar jednom to dogodi, pitanje je samo kako se nosis s tim. Ovaj jadan starac nije mogao podnjeti.

A ti Mery, vidi da se "probijes" do tih visnji i da ih sacuvas.
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la mery0208 » čet, 21.08.2008, 14:35

.....nek one samo meni tamo stoje.......nitko ne moze do njih jer ih cuvaju ne eksplodirane granate...mine i svasta nesto.....ali samo ja i moje sestre znamo zasto one tamo stoje i to mi nitko ne moze uzeti ...

P.S....jednom mi se desilo da sam ko klinka pentrala se i pocela padati i sam me Bog spasio jer mi je nevjerovatno prst palac od noge zapeo izmedju racvi i ostala samvisjeti....i kako sam se derala strina preko njive me je cula i s braticem me skinula odozgo.......mogu reci da mi je i zivot spasila :D
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la mery0208 » pet, 22.08.2008, 08:57

Kako se neke stvari vrate iz tamo neke pozadine u mozgu i vezu jednu za drugu.-....... lijepo je imati SJECANJA.........-U BITI .....CIJELI SE ZIVOT VRTI OKO SJECANJA.........
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la rajska ptica » pet, 22.08.2008, 09:25

Malo je jos onih koji gledaju srcem,imam osjecaj da svi samo trce za novcima i neznaju cuvati trajne vrijednosti...to me jako razocaralo u Dalmaciji,lakse je izgraditi betonski blok sa nekoliko apartmana nego adaptirati staru kamenu kucu koja je u biti dusa grada i cini ga onakvim kakav je...ali tko sam ja da im sudim,mozda ja to sve pogresno vidim!?
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la rajska ptica » sub, 23.08.2008, 15:23

U ovoj pjesmi je sve tako lijepo receno

http://nl.youtube.com/watch?v=5Wd_0NX_WdA
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38


Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron