Piramida u BiH - istina ili šarlatanstvo ?

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

Piramida u BiH - istina ili Å¡arlatanstvo ?

PostPostao/la green_ » čet, 27.10.2005, 19:48

-

Na području Visokog, tridesetak kilometara sjeverno od Sarajeva, nalazi se kamena piramida monumentalnih razmjera! Iznio je to bosanskohercegovački istraživač Semir Osmanagić, koji već dulje vrijeme živi i radi u SAD-u.

Objavljujući rezultate višemjesečnih geoloških i arheoloških istraživanja na području Visokog, Osmanagić je utvrdio da se ispod sadašnjeg brda Visočica krije stepenasta piramida stara oko 12.000 godina.

Osmanagić, koji je u proteklih 15 godina intenzivno istraživao piramide u Americi, Aziji i Africi, te o tome napisao veći broj knjiga, kaže kako je već nakon prvih istraživanja na lokalitetu Visočice siguran da je otkrio prvu europsku piramidu, koja je vrlo slična piramidama otkrivenim u Južnoj Americi.

Projekt bi mogao potpuno promijeniti značenje BiH na svjetskoj arheološkoj karti kaže Osmanagić.

Jučer je počeo drugi dio istraživanja, čiji je glavni cilj dokazati postojanje zidova piramide. Na vrhu "bosanske piramide sunca" bio je hram koji su, kao i piramidu, sagradili prailiri, narod čiju starost Osmanagić procjenjuje na oko 27.000 godina.

Potomci prailira, odlučno tvrdi, i danas čine 50 posto stanovništva BiH, Hrvatske i Slovenije. Prema njegovu mišljenju, drevni ilirski gradovi Asseria i Varvaria u Dalmaciji, Daorson u Hercegovini i Medun u Crnoj Gori znatno su stariji nego što službeni arheološki izvori tvrde.

U idućih pet godina Osmanagić će, kako kaže, potpuno rasvijetliti slučaj "bosanske piramide sunca", ali i dokazati postojanje "bosanske piramide mjeseca" ispod susjednog brda Križ.


slika

(izvor: superbosna sajt)
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » čet, 27.10.2005, 19:50

Izgleda da je sve krenulo od promocije ove knjige prije par dana... evo citat:

Arheologija u Bosni upravo postaje uzbudljiva.

Otkrice prve evropske piramide monumentalnih dimenzija opisano je u knjizi "BOSANSKA PIRAMIDA SUNCA", autora Semira Osmanagica iz Houstona (SAD)

Izdavacko preduzece "Klepsidra" iz Sarajeva ima cast da Vas pozove na svjetsku promociju ove knjige, sa foto projekcijama arheoloskih istrazivanja, koja ce se odrzati u velikoj dvorani poslovnog centra AVAZ u Sarajevu, Ulica Dzemala Bijedica 185, 13. sprat, u utorak 25.10.2005., sa pocetkom u 11:00 sati. Ulaz je slobodan.

Ne propustite priliku da saznate vi¹e o ovom senzacionalnom otkricu … koje se nalazi tridesetak kilometara od Sarajeva.

Nakon promocije moci ce se kupiti knjiga koja sadrzi 210 fotografija po popularnoj cijeni od 10 KM.

Organizator promocije i izdavac: Klepsidra (Sarajevo), tel. (061) 233-447

Web sajt autora: www.alternativnahistorija.com

slika
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » čet, 27.10.2005, 19:55

Lyn je napisao/la:
Kod: Označi sve
nemoj zezat , imali igdje na nekoj stranoj internet stranici ???


Stvarno, jutro je bilo na vijestima "La matinale" na Canal Plus (oni nemaju svoju stranicu sa novostima, ali ce sigurno biti preuzeto na drugim kanalima.

Prikazivali su neko pljosnato kamenje i covjeka (???) sa sunacanim naocalama i velikim sesirom. :?
Komentar voditeljice: otkrivena je prva piramida u Evropi u BiH
Voditelj : I bez pramide gledajte kako su pejzazi bozanstveni
Voditeljica: Bosna je inace lijepa... a i Hrvatska
Voditelj: Recite da je i Srbija lijepa, inace ce biti ljubomorni...

Ima li iko drugi (Svicarska, Belgija,...) da je ovo jutros gledao???

Ja umalo nisam vrat slomila trceci da vidim kad me zovnuo "Evo ti Bosanskih Egipcana!" :mrgreen:


( izvor: http://www.cyberbulevar.com )
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » čet, 27.10.2005, 20:57

http://i18.photobucket.com/albums/b137/ ... korice.jpg

http://www.nbc4.tv/irresistible/5181909/detail.html

Researcher Says Balkan Hill Is Pyramid
Visocica Hill Is 2,300 Feet High

POSTED: 11:48 am PDT October 26, 2005
UPDATED: 11:57 am PDT October 26, 2005

SARAJEVO, Bosnia-Herzegovina -- A Sarajevo-born researcher said he has discovered an ancient pyramid in the hills of central Bosnia.

http://www.nbc4.tv/irresistible/5181909/detail.html

Imaju i video na NBC-jevom ovom linku. Pogledajte.
Zadnja izmjena: green_; uto, 04.04.2006, 11:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la tunguzija » pet, 28.10.2005, 08:06

cuj piramida...!!!
jos koja deva i eto vam turista.... 8)
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la green_ » pet, 28.10.2005, 11:30

Knjiga se može download na ovom linku:

( http://www.alternativnahistorija.com/AH8main.htm )

Ma ne trebaju nama deve ... u Visokom imamo najbolju sudžuku na svijetu ... i suho meso :wink:

-
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » uto, 01.11.2005, 11:01

Sinoć je na TV emisiji "Centralni zatvor" FTV gostovao Semir Osmanagić ,
izgledao je vrlo uvjerljivo, a najzanimljivije mi je bilo kada je govorio uopšteno o piramidama... pazite sad ove rečenice

Poznato je da, ako stavimo tup žilet u centar male piramide, on će se vremenom sam od sebe naoštriti... :shock: ili

... ako stavimo komad sirovog mesa unutar piramide, on se neće pokvariti mjesecima... :shock:
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

piramide

PostPostao/la c0okiez » uto, 01.11.2005, 13:28

Nema tu sta cudno ni nevjerovatno, piramide su nadjene savuda po svijetu. U kini, u amazonskoj sumi, cak i pod morem u indiji u Bay of Cambaya. Ali svejedno jako interesantno nego mrsko mi citati sve, de ti meni reci imali mumija :)
Najvise se vole ljudi koji imaju iste vrline a najvise se mrze oni koji imaju iste mane.
Avatar
c0okiez
CDForum
 
Postovi: 182
Pridružen/a: sub, 24.05.2003, 10:36
Lokacija: CardaK

PostPostao/la green_ » sub, 05.11.2005, 13:07

Face to face


Najavljeno je da će večeras u emisiji CD , Senada Hadžifejzovića gostovati arheologistica Zemaljskog muzeja BiH, stručnjak za prapovijest Zilka Kujundžić-Vejzagić i Semir Osmanagić, autor knjige "Bosanska piramida Sunca" ,
njih dvoje će suprostaviti stavove o (ne)postojanju pomenute piramide na području brda Visočice

citat:

Arheologistica Zemaljskog muzeja BiH, stručnjak za prapovijest Zilka Kujundžić-Vejzagić aktualne je tvrdnje o postojanju piramide na brdu Visočica u Visokom ocijenila oblikom mešetarenja u poratnom periodu BiH, nazvavši takve špekulacije tragičnim, jer neko zarađuje na naivnosti ljudi.

"Ne znam autora tih tvrdnji, on nikada nije došao u Zemaljski muzej da nam se kao znanstvenik predstavi s takvim tvrdnjama, niti znam gdje je i kada diplomirao arheologiju, kao što prenose mediji", stav je ove znanstvenice.

Ko je u mogućnosti, neka pogleda večerašnji "face to face" u sklopu Centralnog dnevnika sa Senadom Hadžifejzovićem u 18 sati i 55 minuta.

slika
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » sri, 30.11.2005, 13:38

Izvještaj Semira Osmanagića o geološkom ispitivanju tla na Visočici


Izvještaj bosanskohercegovačkog istraživača Semira Osmanagića o geološkom ispitivanju tla na lokaciji uzvišenja Visočica u Visokom, području prve piramide u Evropi.
Autor Izvještaja je dipl. geolog Nađija Nukić, stručnjak sa 25-o godišnjim iskustvom na geološko-sedimentološkim radovima širom Bosne i Hercegovine. U Izvještaju se, između ostalog, kaže:

- “S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa), može se zaključiti da priroda u toku svog stvaranja nije mogla istaložiti ovako pravilan geometrijski oblik, jer svi materijali (breča, konglomerat, grauvake-pješčari) pripadaju sedimentnim kastičnim stijenama, koje su nastale od sitnih čestica nošenih vodom i taložene!

- Na predmetnoj lokaciji su određene mikrolokacije tri sondažna bunara. Penjući se od lokacije sondažnog bunara na bočnoj strani objekta ka vrhu Visočice utvrđeno je da se nakon određene dužine penjanja pod istim konstantnim uglom dolazi na jedan zaravnjen plato, širine 2,5 metra, da bi nakon toga ponovno bio uspon, pa opet plato i tako sve do vrha Visocice.

- Grubim otkopavanjem su se ukazale određene konture, za koje se može reći da imaju određenu geometriju. Čišćenjem blokova špartlom i metlicom može se vidjeti da su blokovi slagani jedan na drugi, s tim da je onaj koji se nalazio iznad smaknut prema unutra, ali su poredani kao cigle pri gradnji objekata!

- Interesantna je pojava da na blokovima koji su bili prekriveni mahovinom, blok je čitav i neoštećen. Takva dva bloka su otkrivena ispod sondažnog bunara, gdje se jasno vide ravne strane ta dva bloka i mjesto njihovog spajanja. Daljnjim detaljnim čišćenjem spoja između dva bloka, na mjestu gdje je humus ušao dublje u dubinu, otkriveno je da je taj blok obrađen i ravne glatke površine!

- Na lokaciji drugog sondažnog bunara konstatovana je pojava ploča od dolomita i pješćara koje su pravilno raspoređene u istom nivou po cijeloj površini sondažnog bunara. Na dubini od 1,70 metara izvađena je ploča pješćara na kojoj se jasno vide koncentrični krugovi. Ovu pojavu treba u daljim istraživanjima ispitati u smislu da li je to rad ljudskih ruku.

- Ukupna širina i dužina trećeg sondažnog bunara je 9,30 x 9,80 metara i može se konstatovati, a imajuci u vidu prethodna sondažna bušenja, da je plato najvjerovatnije svojom cijelom dužinom centralnog dijela popločan. Popločavanje nije bilo u vidu stepenica, već je postavljanje ploča pratilo nagib padine. Vizuelno se može reći da su ploče pješćara djelo ljudskih ruku, što znači iz bloka izvađene i izrezane u dimenzije koje su im bile potrebne!”

Iz svega navedenog očigledno je da se potvrđuje postavljena hipoteza o “brdu Visočici” kao kolosalnoj kamenoj strukturi – piramidi. Zidovi Bosanske piramide Sunca su građeni od obrađenih megalitnih blokova breče, koji su doneseni na ovu lokaciju i formiraju stepenastu piramidu. Prilazni plato je monumentalnih dimenzija (preko 15.000 kvadratnih metara) popločan sa pravilnim arhitektonskim pločama, odsječenog i poliranog pješćara.

Potpuno je isključeno da je riječ o prirodnoj formaciji ili srednjevjekovnim stečcima!

Ovi rezultati dali su puno pravo za formiranje Fondacije pod nazivom “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” koja u ovom momentu okuplja blizu 200 intelektualaca iz BiH i čitavog svijeta. Ova sjajna koncentracija znanja i entuzijazma nastavlja sa pripremama za slijedeću fazu istraživanja u aprilu 2006. godine.

sarajevo-x.com

slika
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la malizlato » pet, 09.12.2005, 02:58

green_ je napisao/la:Sinoć je na TV emisiji "Centralni zatvor" FTV gostovao Semir Osmanagić ,
izgledao je vrlo uvjerljivo, a najzanimljivije mi je bilo kada je govorio uopšteno o piramidama... pazite sad ove rečenice

Poznato je da, ako stavimo tup žilet u centar male piramide, on će se vremenom sam od sebe naoštriti... :shock: ili

... ako stavimo komad sirovog mesa unutar piramide, on se neće pokvariti mjesecima... :shock:


Pa nije to neko "čudo". Isto tako je poznato da na egipatskim piramidama kameni blokovi su tako stisnuti jedni uz druge da žilet se ne može ugurat. Meni zvuči nemoguće ali dokazano
Space, The Final Frontier.........to be continued............perhaps
Avatar
malizlato
CDForum
 
Postovi: 104
Pridružen/a: uto, 11.11.2003, 16:18
Lokacija: Rovinj

Piramida u BiH - istina ili Å¡arlatanstvo ?

PostPostao/la kamikaza » ned, 18.12.2005, 20:55

Poslije toliko vremena eto da Vas upitam.
Jeli netko od Vas vidio piramidu izbliza?
kami
Budi iskren prema sebi kako nebi bio lazan prema drugima.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la green_ » pon, 19.12.2005, 12:51

Kami, je li misliš na ovu visočku piramidu (nije još ni otkopana) ili misliš na egipatske?

Evo isječak iz saopćenja za štampu koje je Semir Osmanagić napisao na svom sajtu:
"Sljedeća faza ispitivanja očekuje se u aprilu 2006. godine. Pristupiće se kompletnom čišćenju terena od grmova i drugog rastinja te pažljivo otvaranje šest širokih sekcija sa svih strana kako bi piramidalni karakter megalitskih blokova bio vidljiv i svakom laiku. Kao poseban projekat pokrenuće se mapiranje podzemnog kompleksa tunela u saradnji sa speleolozima i geolozima. Takođe će se detaljno ispitati navodi stanovnika o postojanju stepenica i prolaza u podnožju piramide.
Dolaze bolji dani za Bosnu i Hercegovinu. Najznačajniji historijski monument u Evropi će ubrzo ugledati svjetlo dana. Zahvaljujem svima onima koji svojom podrškom i entuzijazmom iz čitavog svijeta žele da se ovaj projekat ne zaustavlja".
( Semir Osmanagić )
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

Piramida u BiH - istina ili Å¡arlatanstvo ?

PostPostao/la kamikaza » pon, 19.12.2005, 15:03

Veoma mi je drago sto se eto pokazalo da ce i nasa Bosna imati
turisticku sansu.Ja nisam mislio na tu nasu jos neiskopanu pardon otkopanu.Mislim na piramide uopce jeli iko bio blizu piramida?
kami
Budi iskren prema sebi kako nebi bio lazan prema drugima.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

Piramida u BiH - istina ili Å¡arlatanstvo ?

PostPostao/la kamikaza » pon, 19.12.2005, 22:04

Evo ja isto procitah u casopisu o toj nasoj piramidi.
http://www.pincom.info/
ja obicavam preletiti cesto vecinu nasih casopisa.Moze se izabrati na lijevoj
strani i smijesne slike i.t.d.
Inace ja sam bio u Egiptu. U blizini Kajra u mjestu Giza nalaze se tri piramide.Ima jos jedno mjesto Luksor koji ima isto piramide.Giza ima i sfinxen zato sam se ja odlucio ici u Gizu.Jednu piramidu su otvorili za posjetioce isao sam unutra uh jebote kako je bilo sparno.Posjetio sam i muzej u Kajru e unutra sam vidio sve i svasta.
kami
Budi iskren prema sebi kako nebi bio lazan prema drugima.
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la green_ » uto, 04.04.2006, 11:29

Sinoć bilo na «Centralnom zatvoru», FTV...
Uživo u program iz SAD se javio Semir Osmanagić riječima (parafraziram): "Četrnaestog ili petnaestog aprila u Visoko, na plato brda Visočice stiže ekspedicija od oko 100 arheologa, historičara, raznih stručnjaka i pratećeg osoblja, počinju iskopavanja, nadamo se, najvećeg arheološkog nalazišta u Europi. Posebni satelitski snimci su pokazali ne jedan, ne dva, nego čak pet objekata na tom području za koje se pretpostavlja da su nastala ljudskom rukom, dakle nisu prirodna brda, stijene, kako se do sada mislilo".

Zvuči skroz nevjerovatno! Eto, stigao je i taj dugo očekivani april, ostaje da se vidi. Za desetak dana starta veliki posao. Zanima me da li su skeptici sa početka priče (od jesenas), ostali i dalje skeptični ili su promijenili mišljenje? .. ili zamislite situaciju da se ništa od navedenog ne pronađe, ako je to uopšte moguće, kako bi u toj situaciji likovali oni koji su od početka negirali. Pogledajte ove dvije forografije. SLIKA 1, SLIKA 2

-
Na poziv Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca”, vodeći egipatski stručnjaci za piramide posjetit će arheološko nalazište u Visokom u maju i avgustu, potvrdio je za štampu Semir Osmanagić, predsjednik Fondacije.
U saradnji s Egipatskom ambasadom, osigurana su dva vodeća eksperta – prof. dr. Shafija Bedir, šef Odsjeka egipatske arheologije Univerziteta Ajn Šems, i dr. Ali Berekat, geolog.
Oni će, zajdeno s kolegama iz Bosne i Hercegovine, raditi na lokaciji Bosanske piramide Sunca četiri sedmice.

slika

Citat Semira Osmanagića (3.11.2005.) :
"Dolaze bolji dani za Bosnu i Hercegovinu. Najznačajniji historijski monument u Evropi će ubrzo ugledati svjetlo dana. Zahvaljujem svima onima koji svojom podrškom i entuzijazmom iz čitavog svijeta žele da se ovaj projekat ne zaustavlja".
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la tunguzija » uto, 04.04.2006, 16:01

Citam zelenog pa se mislim....Fino je to, fino je da su u nasim krajevima stvari koje su cijelom svijetu zanimljive i koje ih privlace...pa se onda sijetim cijele nase jadranske obale. Nije dovoljno samo to imati,posjedovati, biti gazda/domacin....badava ti ako to ne znas "unovciti" ili "prodati" da bi se od toga imalo koristi. Hocu reci, bilo bi perfektno da ti arheolozi i svi ti naucnici i povjesnicari, potvrde sve te pretpostavke ali da onda i BiH ima bar nekakve (citaj turisticke ) koristi od svega toga...Jer,posjedovati samo
cinjenicu da "imamo more" ili "imamo piramide" ,nista nam od toga !!!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la Dugmetar » sri, 03.05.2006, 11:03

FONDACIJA Arheološki park objavila je priopćenje u kojemu stoji kako su rezultati dvadeset dana nakon početka ovogodišnje geo-arheološke kampanje otkopavanja "Bosanske piramide Sunca", izvanredni.

Naime, ključni materijalni dokazi o postojanju kamenih blokova koji grade zidove piramide pronađeni su na svim otkopnim sekcijama, na istočnoj, zapadnoj i sjevernoj strani piramide, navodi se u priopćenju.

Njihova težina varira od 5 do 30 tona, pri čemu kameni blokovi po težini odgovaraju sličnim monolitima upotrebljenima u gradnji piramida u Meksiku i Egiptu, tvrdi Fondacija.

U priopćenju se također navodi kako su se "kritički" nastup manjeg dijela stručne javnosti u BiH te optužbe o tobožnjem "uništavanju stećaka i grobnica" pokazale neosnovanima.

Naime, ni bosanski seljak iz Srednjeg vijeka kao ni "primitivni pećinski ljudi" iz neolita nisu imali niti tehnologiju niti znanje za obradu i transport trideset tona teških kamenih blokova, stoji u priopćenju.

U priopćenju nadalje stoji kako konačno treba priznati činjenicu da su bosanske piramide postale stvarnost. Pravilna geometrija piramide Sunca sa četiri strane, savršena orijentacija prema stranama svijeta što je karakteristika pri gradnji piramida, satelitske, termalne i radarske analize, geodetski i topografski dokazi, geološko - sedimentološki izvještaji, astronomska i geometrijska korelacija triju bosanskih piramida: Sunca, Mjeseca i Zmaja, te mnogi drugi dokazi ne ostavljaju mjesta sumnji da se u središnjoj BiH krije "veličanstveni piramidalni kompleks iz daleke prošlosti".

Neki od potpisnika peticije za zaustavljanje radova priznali su da su bili u krivu. Tako je magistar arheologije Mirko Babić, direktor muzeja Semberija, izjavio kako na arheološkoj lokaciji bosanske piramide Sunca "nema uništavanja srednjovjekovnog grada ili neolitske nekropole".

Također je dodao kako se projektu pristupilo na profesionalan način, napomenuvši kako isti zaslužuje potpunu podršku.

http://www.index.hr
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » pet, 05.05.2006, 10:18

Slike sa Visočice od 23.04.2006.

(kliknite za veće fotografije)

Devetog dana geoarheološkog istraživanja Bosanske piramide Sunca na Visočici najviše pažnje izazvala je posjeta ekipe CNN-a. Dopisnik Kris Barns razgovarao je sa nezavisnim istraživačem Semirom Osmanagićem i općinskim načelnikom Munibom Alibegovićem. Tako je među desetinama domaćih i svjetskih medijskih kuća i vodeći CNN u svom programu posvetio nekoliko minuta najvećoj poslijeratnoj senzaciji u BiH.
Osmanagić je ugostio i geologe Građevinskog fakulteta u Sarajevu na čelu sa dr. Mirzom Bašagićem. Obišli su sjeveroistočni zid piramide, gdje su eksperti iz Sarajeva konstatirali da nije riječ o kamenim blokovima nastalim prirodnim putem.

.:: nove fotografije sa Visočice ::.

slika . . . . . . . slika

slika . . . . . . . slika

slika . . . . . . .slika
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la green_ » uto, 30.05.2006, 20:46

Prvo pogledajte FOTOGRAFIJU ...

tu negdje u ovim pukotinama je upao mobitel jednom jaranu, i nije ga uspio izvaditi. Kad je došao kući, nije imao hrabrosti nazvati sopstveni broj, da mu se kojim slučajem ne bi javio Ramiz Nulti. :lol:
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

Sljedeća

Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron