Kumrovec

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

PostPostao/la Filozof » uto, 10.05.2005, 19:02

Dugmetar je napisao/la:
Filozof je napisao/la:Samo mi reci sta je Tito trebo uraditi sa toliko ustasa u Bleiburgu :?: :?: :?:
Podsjeti se malo da je vecina tih ljudi upravljala popularnim Jasenovcom :!: :!: :!:
Ustaso jedna kako te nije stid braniti te koljace :!:
Sjeti se Ante Pavelica
Sjeti se Branimira Maksa
"...Sjeti se preklanih vratova kad dodjes Bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir..."
http://www.ushmm.org/museum/exhibit/online/jasenovac/
http://www.nezavisne.com/revija/tekst2-050418.php
http://www.ushmm.org/museum/exhibit/onl ... /78512.jpg

Pogledaj malo i daj mi nekakav komentar ali ne ko advokat ustasa nego kao covjek bez nacije


Ovo je prvi i zadnji put da ti dozvoljavam ovakav post. Vidim recitiras dokazanog cetnika (boru corbu) a mene nazivas ustasom, to vec dovoljno govori o tebi. Da si procitao cijelu temu shvatio bi o cemu je ovdje rijec ali izgleda da ti je povrsnost. Procitaj sve pa ces shvatiti da ja ne branim ustasku vlast, nego osudjujem zlocine koje je pocinio tito.


WOW!Kazes prvi i zadnji!?! I tu ces bas ispast faca kad mi izbrises post! Ja nisam recitirao Boru kad pjeva nesto uvredljivo vec jednu pjesmu koja stvarno nevidim kakve veze ima sa cetnicima al ajd.....kako ti kazes.
Valjda je Administratorova zadnja :roll:
A to da mislim da si u dusi postujes ustase i dalje stoji(bez uvrede)
Ti sad ako hoces brisi post,banuj me radi sta hoces ali to je moje misljenje a ti ga uskrati ako mislis da je to najbolje za DERVENTA.ORG!
BTW. Nisi mi rekao sta je Tito trebao uraditi sa tim ljudima koji su klali po Jasenovcu i onda ih kasnije stigao tamo u Bleiburgu:?: :?: :?:
Sa moje tacke gledista Titina greska je bila sto je sirio jednoumlje :evil: ali sto vise spoznajem svoj narod vidim kakva smo stoka :oops: shvatam da mi nemozemo bez stege i diktature i da je na neki nacin sve to sto je bilo "jedino" tako se mogla odrzati YU (bar dok je Drug Tito bio ziv 8) )
Tko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je, izbjegavajte ga.
Tko ne zna, zna da nezna-dijete, je naucite ga.
Tko zna, a nezna da zna-spava, probudite ga.
Tko zna da zna-mudar je, slijedite ga.
Avatar
Filozof
početnik
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sri, 20.10.2004, 18:56
Lokacija: Daleko Daleko Od Mojega Sela

PostPostao/la Dugmetar » sri, 11.05.2005, 06:48

Filozof je napisao/la:WOW!Kazes prvi i zadnji!?! I tu ces bas ispast faca kad mi izbrises post! Ja nisam recitirao Boru kad pjeva nesto uvredljivo vec jednu pjesmu koja stvarno nevidim kakve veze ima sa cetnicima al ajd.....kako ti kazes.
Valjda je Administratorova zadnja :roll:
A to da mislim da si u dusi postujes ustase i dalje stoji(bez uvrede)
Ti sad ako hoces brisi post,banuj me radi sta hoces ali to je moje misljenje a ti ga uskrati ako mislis da je to najbolje za DERVENTA.ORG!
BTW. Nisi mi rekao sta je Tito trebao uraditi sa tim ljudima koji su klali po Jasenovcu i onda ih kasnije stigao tamo u Bleiburgu:?: :?: :?:
Sa moje tacke gledista Titina greska je bila sto je sirio jednoumlje :evil: ali sto vise spoznajem svoj narod vidim kakva smo stoka :oops: shvatam da mi nemozemo bez stege i diktature i da je na neki nacin sve to sto je bilo "jedino" tako se mogla odrzati YU (bar dok je Drug Tito bio ziv 8) )

Ne želim ispasti faca, jednostavno ne želim spuštati diskusiju na forumu na niske nivoe, dovoljno je da jedan počne sa nepotrebnim vrijeđanjem (što si ti napravio) odmah će se naći njih 10 koji će prihvatiti to vrijeđanje.

Tito nije pobio samo one koji su počinili zločin u Jasenovcu nego je ubijao i civile. A što je tito trebao napraviti sa onima koji su napravili zločin napisao sam u ovoj diskusiji, samo se ti nisi potrudio da pročitaš cijelu diskusiju. Da si se potrudio da pročitaš cijeli topic saznao bi i to, no površnost jedna od tvojih odlika.

Problem i je u tome što ti misliš da mi ne možemo bez diktature. Gdje bi stigli s takvim razmišljanjem u srednji vijek?

I iskreno govoreći većina ljudi koja je pobijena na Bleiburgu i drugim stratištima, gdje su partizanski krvoloci imali svoje vampirske pirove, nije imala ni pojma što je Jasenovac. Jasenovac je jedna od najvećih sramota Hratskog naroda, no to nikako nije opravdanje za zločin koje je počinio tito.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la malizlato » čet, 12.05.2005, 00:28

Filozof je napisao/la:
malizlato je napisao/la:
Filozof je napisao/la:Samo mi reci sta je Tito trebo uraditi sa toliko ustasa u Bleiburgu :?: :?: :?:
Podsjeti se malo da je vecina tih ljudi upravljala popularnim Jasenovcom :!: :!: :!:
Ustaso jedna kako te nije stid braniti te koljace :!:
Sjeti se Ante Pavelica
Sjeti se Branimira Maksa
"...Sjeti se preklanih vratova kad dodjes Bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir..."
http://www.ushmm.org/museum/exhibit/online/jasenovac/
http://www.nezavisne.com/revija/tekst2-050418.php
http://www.ushmm.org/museum/exhibit/onl ... /78512.jpg

Pogledaj malo i daj mi nekakav komentar ali ne ko advokat ustasa nego kao covjek bez nacije


Alo filozof skuliraj se malo,ovdje ipak civilizarano raspravljamo i branimo svatko svoje stavove.
Koliko god se ne slazem sa Dugmetarom,nemas ga pravo tako napadat.
A sto svatko konta istoriju kako mu pase sta da mu ja radim.
Ako ne mozes normalno komunicirati nemoj ni vrijedjati nego zaobidji ove stranice. kontas?

"Po sumama i gorama nase zemlje ponosne,
idu cete Partizana slvu borbe pronose.

Neka znade dusman kleti da ce kod nas slomit vrat,
prije cemo mi umrijeti nego svoje zemlje dat.

Zgazit cemo izdajice i prihvatit ljuti boj,
spasit kuce,oranice oslobodit narod svoj".

Najljepsa ratna pjesma ikad napisana.
I danas kad je cujem trnci me prodju.

SMRT FASIZMU-SLOBODA NARODU

I ja branim svoje stavove ali nemogu da shvatim kako jedan vjerovatno obrazovan i informisan covjek sve gleda sa jedne strane...
BTW i meni je dobra ta pjesma a pogotova RAMBOVA interpretacija


Kažu ljudi da postoji jednoumlje :?: :?: :?:
Space, The Final Frontier.........to be continued............perhaps
Avatar
malizlato
CDForum
 
Postovi: 104
Pridružen/a: uto, 11.11.2003, 16:18
Lokacija: Rovinj

PostPostao/la green_ » čet, 12.05.2005, 00:49

Dobro je ba , ljudi... ne igrajte klikera :?
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Dugmetar » pet, 13.05.2005, 13:46

green_ je napisao/la:
Dugmetar je napisao/la:Djeliš ljude...


Možda si htio reći - "dijeliš ljude" !? :twisted:

=======


Pazi ovaj sajt :shock: http://www.rcp-brcko.com/ RÄŒP

Tu ima... Bora ÄŒorba... :wink:

=======


Zeleni, znaš li što konkretno odgovoriti, osim što ponekad pokušavaš odglumiti lektora. Ono za povijest si se toliko provalio pa sad se vadiš. Svakome se dogodi tipfeler u pisanju, samo se neki prave previše pametni želeći se pokazati pismenjiim od drugih, pa na kraju ispadnu manje pametni. Uopće nije bitan pravopis bitno je da se "razumijemo".
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Dugmetar » pet, 13.05.2005, 13:55

Filozof je napisao/la:I ja branim svoje stavove ali nemogu da shvatim kako jedan vjerovatno obrazovan i informisan covjek sve gleda sa jedne strane...

Braniš stavove? Ja bih rekao da vrijeđaš i to na jedan vrlo nizak način, pogrdnim etiketiranjem, koje je neprimjereno normalnoj argumentiranoj konverzaciji. Nigdje ti svojim postom nisi dokazao da tito nije ubojica, što je bit ove diskusije. Dijelenje pogrdnih epiteta diskutantima s kojima se ne slažeš u mišljenju, i koji daju konkretne dokaze, nije nikakva protuargumentacija, nego čak naprotiv.

Što ne možeš shvatiti? Da osuđujem ubijanje ljudi? Da osuđujem zločin bilo koje vrste?
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

(:

PostPostao/la c0okiez » pet, 13.05.2005, 14:56

Kako se igra klikera? zelembac :)
Najvise se vole ljudi koji imaju iste vrline a najvise se mrze oni koji imaju iste mane.
Avatar
c0okiez
CDForum
 
Postovi: 182
Pridružen/a: sub, 24.05.2003, 10:36
Lokacija: CardaK

PostPostao/la green_ » sub, 14.05.2005, 12:17

Dugme je napisao/la:Zeleni, znaš li što konkretno odgovoriti, osim što ponekad pokušavaš odglumiti lektora. Ono za povijest si se toliko provalio pa sad se vadiš. Svakome se dogodi tipfeler u pisanju, samo se neki prave previše pametni želeći se pokazati pismenjiim od drugih, pa na kraju ispadnu manje pametni. Uopće nije bitan pravopis bitno je da se "razumijemo".


Normala da sam se provalio ... ja sam samouk iz hrvatskog jezika :wink: nemoj mi zamjerit što sam se provalio... od sada tipkam isključivo bosanskim jezikom.


kukiz je napisao/la:Kako se igra klikera? zelembac :)


Ma znaš ono... nešto... roša, pa ga pokušaš pogoditi :wink: ... neko ima oraha u džepu, a neko klikera... (:
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Filozof » sub, 14.05.2005, 12:47

Nigdje ti svojim postom nisi dokazao da tito nije ubojica,

Znaci za svakog Svabu sto je Tito pokosio on bi trebao odgovarati na sudu kao ubica? To sto su civili izginuli u Blajburgu to je druga prica...to nikad nije bilo naredjeno od Vrhovnog Staba
BTW. Imas li ti kakvu prestavu OTKUD,ZASTO su ti civili bili sa ustama u nekoj vuko_ebini? Zasto su tamo isli?Gde?Kome?

Dijelenje pogrdnih epiteta diskutantima s kojima se ne slažeš u mišljenju, i koji daju konkretne dokaze, nije nikakva protuargumentacija, nego èak naprotiv.

WTF?Kakvih konkretnih dokaza? Dacu ti i ja gomilu sajtova koji pobijaju tvoje "konkretne" dokaze....
Tko ne zna, a ne zna da ne zna-opasan je, izbjegavajte ga.
Tko ne zna, zna da nezna-dijete, je naucite ga.
Tko zna, a nezna da zna-spava, probudite ga.
Tko zna da zna-mudar je, slijedite ga.
Avatar
Filozof
početnik
 
Postovi: 15
Pridružen/a: sri, 20.10.2004, 18:56
Lokacija: Daleko Daleko Od Mojega Sela

PostPostao/la jaca » sub, 14.05.2005, 12:59

Hjah, danas sam bolesna i nisam otisla raditi pa ko velim da navratm ovdje da vidim sta se pise, a kad tamo......pih niko nece doci sirotoj bolesnoj Jaci skuhati caj nego se prepucavate oko stvari koje su davna proslost i koje niko ne moze promijeniti. Glupost.......Ja bih radije da ovdje vidim kakvu raspravu na racun sadasnjosti i buducnosti sviju nas. Stvarno, da li vi to sami sebi zamazujete oci tim pricama o proslosti da ne biste vidjeli ovu sadasnjost punu jada, bijede i neizvjesnosti? Dajte recite ko od vas za sebe vidi svjetlu buducnost, dostojnu covjeka? Ko je od vas zadovoljan svojim sadasnjim stanjem? Ostavite prepucavanja oko proslosti penzicima koji nemaju nista drugo u zivotu nego prebirati po proslosti a dajte da se mi malo okrenemo sebi i buducnosti koju predstavljamo...hjah, da.....
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

PostPostao/la Dugmetar » pon, 16.05.2005, 06:56

Filozof je napisao/la:Znaci za svakog Svabu sto je Tito pokosio on bi trebao odgovarati na sudu kao ubica? To sto su civili izginuli u Blajburgu to je druga prica...to nikad nije bilo naredjeno od Vrhovnog Staba
BTW. Imas li ti kakvu prestavu OTKUD,ZASTO su ti civili bili sa ustama u nekoj vuko_ebini? Zasto su tamo isli?Gde?Kome?

Ubijati goloruke zarobljenike bez suđenja i ubiti nekoga za vrijeme bitke gdje je i tvoj život u opasnosti nikako nije isto. Ili možda tebi je. Bježali su od šumskih razbojnika nažalost nisu uspjeli pobjeći. Ljudi su izvlačeni i iz svojih domova i streljani te bacani u jame. Nego od koga je bilo naređeno?

Filozof je napisao/la:WTF?Kakvih konkretnih dokaza? Dacu ti i ja gomilu sajtova koji pobijaju tvoje "konkretne" dokaze....

Nisi dao ni jedan od te silne gomile. No nije sva mudrost na intenetu. Neki dan su bili članci u Vjesniku. Istraživanja dr. Ive Goldstaina građanina republike Hrvatske koji je po narodnosti židov. Koji je radio istraživanja i o Jasenovcu a i o Bleiburgu i drugim križnim putevima. On sam govori o postojanju druge titove depeše u kojoj on daj izričitu naredbu da se pobiju svi neprijatelji njegovog režima. Onda bi mogao pročitati i svjedočenja bleiburškog krvnika Sime Dubajića, koji je pred sam kraj svoga života priznao zločine srpskom tjedniku Vreme i strahote kočevskog roga. On tvrdi da je samo tito mogao dati takvu zapovijed.

Pukovnik JNA Simo Dubajić izjavio je (Globus od 23. veljače 1995.): »Ja sam doveo 30.000 ustaša na Kočevski rog, o tome čak postoji dokument na engleskom. Tito je donio odluku da oni nestanu, a ja sam izvršio zadatak.«, a zadatak je bio ubiti ljude bez suda i suđenja.


»Engleski povjesničar Nicholas Bethell u knjizi 'The last Secret' (Posljednja tajna) iz 1974. godine, prema navodima britanskog brigadnog generala Scotta o svibanjskim događajima 1945. godine, govori o dvije prema Bleiburgu nadolazeće skupine hrvatske vojske od 'ukupno 200.000 ljudi' s 'oko 500.000 civila kako bi se stavili pod britansku zaštitu'.
Piše, kako su nakon izručenja 'deseci tisuća Hrvata' stradavali u 'marševima smrti', te pozivajući se na emigrantske izvore, navodi da ih je 'vrlo malo' preživjelo.«
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

.

PostPostao/la c0okiez » pon, 16.05.2005, 13:22

Sta vam je cilj ovih preprika? Jel pokusavate da se nadjete na nekom nivou? Zasto se jednostavno ne slozite da se nikada necete sloziti. Ocigledno ne dokazujete jedan drugom nista. Samo idete u krugove s jednom te istom pricom, zasto? Sta vam je cilj ozbiljno?
Najvise se vole ljudi koji imaju iste vrline a najvise se mrze oni koji imaju iste mane.
Avatar
c0okiez
CDForum
 
Postovi: 182
Pridružen/a: sub, 24.05.2003, 10:36
Lokacija: CardaK

PostPostao/la Dr_Nele » uto, 17.05.2005, 15:36

Dugmetar je napisao/la:
Dr_Nele je napisao/la:Dobro ba Dugmetar sta si zapjenio? Hajd' evo popustam, nek' ti bude da je Tito 'vaki-naki, al' samo na ovom topiku, posto vidim da nisi spreman prihvatiti neko drugo objesnjenje/razlog zbog cega je to tako bilo.

Ovjesi jos sliku od Miroslava i budNi nam vesel! Etogac sve pet!? :?


Pored konkretnih dokaza koje sam iznio i koji postoje, o kojima se piše i javno govori, tito ne može biti zločinac samo na ovome topicu, nego je tito nečovjek i mizantrop koji je nanio veliko zlo narodima koji žive i koji su živjeli na prostoru Balkana a posebno jednome, ne želim isticati kojemu.

Ti ako želiš vješati slike nekih političara u svoj dom, samo izvoli meni takve slike ne trebaju. Ako si ljubitelj Miroslava slobodno vješaj njegovu sliku.

Ako nemaš konkretnog dokaza nego samo vikanje i te slabo sročene ulične fore, nema razloga da vodiš diskusiju. Diskusija se vodi iznošenjem konkretnih doklaza. Kakav si ti to konkretan dokaz iznio da tito nije počinio sve ono što sam ja napisao na ovome topicu. Ama baš nikakav. Vikanjem možeš sasmo rastjerati kokoši, ovce te drugu perad i stoku a ne ubjediti ljude u svoje stajalište



Dugmetar, opet si nezadovoljan?

Evo vidim da ti imas konkretne dokaze sta se sve zbivalo pod Titovom komandom. Jedan Zidov i jedan Englez (uz asistenciju od Svaba i Amera) su napisali jednu knjigu i to je sad po tebi jedina postojeca istina? Mene to vala nemoze ubjediti, dzaba se ti trudio iskazivati ovdje nekakve dokaze. Navodne izjave tih gradjana (hej tih gradjana, nemoras nam to vise naglasivati, kontamo, to su mjestani tih sela/gradova) su po meni takodje veoma sumnjive. Tek sada poslije 60 godina, se sjetili da izvedu istinu na svijetlost dana? Mozda im je danasnji razim sa malim prihodom povratio sjecanje? Priznaj, nije nemoguce!
A i da si u pravu, mozda je to bila cjena da se spasi i omoguci zivot ostalim 20 miliona gradjana!
U sustini me tvoje misljenje i neinteresuje, misli i radi sta hoces, tvoje pravo. Samo se nemoj pravit pametnjakovic da samo ti vodis korektnu diskusiju sa argumentima i dokazima, a da mi ostali samo pricamo suplju pricu i po tudjim avlijama rascerujemo zivinu i ostalu gamad!
A moje kako rece "slabo srocene ulicne fore" zaobidji ako ti ne svidjaju ili kad vec nisu korektne, potrudi se pa nam ih ti "sroci" onako ispravno, kako dolikuje! Pokazi malo onog jugoslavenskog duha (napr. medjusobno pomaganje) valjda si makar nesto naucio u komunistickoj skoli? Ili da kojim slucajem nisi prespavao onih 50 godina? Doduse, lako moguce, pojedinci i govore da je bilo 50 godina mraka...
Dr_Nele
početnik
 
Postovi: 14
Pridružen/a: pon, 08.11.2004, 11:44
Lokacija: Obala Slonovace

Diskusije

PostPostao/la kamikaza » uto, 17.05.2005, 19:09

Alo rajo
Moram upitati nesto dabi sa odgovorom mnogim nama bilo lakse svatiti jednu stvar.Koje bio vrhovni komadant?Cija je vojska uradila to sto je uradila na Blajburgu?Pa ko onda je odgovoran?
Dragi moji ima da se odgovara po mnogo faktora.Svaka vlast je slast a li zato ima i odgovornost.Tako da pokojni vrhovni komadant ima itekako odgovornosti za masakr naredio ga on licno ili neki od njegovi blizi.Hocu da kazem da je on itekako odgovoran za ono sto se desilo jer nikoga nije okrivio za to to jest niko nije odgovarao za to sto stime je bio licno ukljucen u odluku ili odobravajuci precutio.On je licno odgovoran za pokolj.hNemojte dalje razbijati glavu sa tim jer on je znao sta nosi titula vrhovni zapovijednik,ako nije bio sposoban da se nosi satim zasto nije napusti to mjesto?
kami
kamikaza
ribolovac
 
Postovi: 316
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 23:04
Lokacija: swedska

PostPostao/la Dugmetar » sri, 18.05.2005, 06:28

Dr_Nele je napisao/la:Dugmetar, opet si nezadovoljan?

Evo vidim da ti imas konkretne dokaze sta se sve zbivalo pod Titovom komandom. Jedan Zidov i jedan Englez (uz asistenciju od Svaba i Amera) su napisali jednu knjigu i to je sad po tebi jedina postojeca istina? Mene to vala nemoze ubjediti, dzaba se ti trudio iskazivati ovdje nekakve dokaze. Navodne izjave tih gradjana (hej tih gradjana, nemoras nam to vise naglasivati, kontamo, to su mjestani tih sela/gradova) su po meni takodje veoma sumnjive. Tek sada poslije 60 godina, se sjetili da izvedu istinu na svijetlost dana? Mozda im je danasnji razim sa malim prihodom povratio sjecanje? Priznaj, nije nemoguce!
A i da si u pravu, mozda je to bila cjena da se spasi i omoguci zivot ostalim 20 miliona gradjana!
U sustini me tvoje misljenje i neinteresuje, misli i radi sta hoces, tvoje pravo. Samo se nemoj pravit pametnjakovic da samo ti vodis korektnu diskusiju sa argumentima i dokazima, a da mi ostali samo pricamo suplju pricu i po tudjim avlijama rascerujemo zivinu i ostalu gamad!
A moje kako rece "slabo srocene ulicne fore" zaobidji ako ti ne svidjaju ili kad vec nisu korektne, potrudi se pa nam ih ti "sroci" onako ispravno, kako dolikuje! Pokazi malo onog jugoslavenskog duha (napr. medjusobno pomaganje) valjda si makar nesto naucio u komunistickoj skoli? Ili da kojim slucajem nisi prespavao onih 50 godina? Doduse, lako moguce, pojedinci i govore da je bilo 50 godina mraka...


Nemam dokaza? Ljudi se sami ubijali i bacali u jame, samo šezdesetak ih je nađeno u Sloveniji i to sasvim slučajno za vrijeme izgradnje autoputa. Naravno da vodim konkretnu diskusiju, jer navodim svoje izvore a tvoji izvori su samo u tvojoj glavi.
Ako te ne zanima moje mišljenje nisi se trebao ni uključivati u diskusiju. Kontradiktoran si u svojim izjavama.
Jedan Englez jedan, jedan Židov, Jedan Srbin to su samo oni koje sam naveo. Pa neću poimenice navoditi sve ljude (niti ih znam sve), koji su što usmenim što pismenim putem svjedočili o monstruoznim radnjama tita i njegovih komunista.
Misliš da se prije 50 godina smjelo pričati o zločinima komunista. Samo za spominjanje titova imena u negativnom kontekstu se završavalo u zatvoru. Da bilo je to vrijeme mraka. Komunizam kao režim je odnio najviše ljudskih žrtava. Jugoslovenskog duha nemam, jer da je taj duh ičemu valjao Jugoslavija se ne bi ni raspala.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » čet, 19.05.2005, 14:33

Hajde nam objasni, Dugmetar... zbog čega su bježali? Bili nevini, pa bježali ? :roll:
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Stratosfera » čet, 19.05.2005, 16:05

Jao raja, stvarno niste normalni...Ovo je stvarno grozno i citati sto vi pisete. Diskutirati se moze, ali sva ta vrijedjanja...ne razumijem!!! Mislim da moze i bez toga...pogotovo ovdje, gdje smo svi isti ili bi to bar trebali biti!
Budi ono sto jesi, ali BUDI!!!
Stratosfera
CDForum
 
Postovi: 83
Pridružen/a: čet, 13.01.2005, 16:23

SINLOS GRÃœN

PostPostao/la tunguzija » čet, 19.05.2005, 16:45

Ne znam sto je green mislio pod "biti nevin" u ratnom stanju..jesu li gradjani Vukovara bili nevini u studenom 1991...ili svi oni jadnici iz Srebrenice...Pa nisu u Bleiburgu bili samo ustase koji su se borili za NDH..bilo je jako jako jako puno civila,zena,dijece,staraca...Nevini????Ne,krivi su jer su bili Hrvati...krivi su jer nisu NIKAD istinski htjeli zivjeti zajedno sa srbima i biti pod njihovim rezimom...ni tad,ni sad i nikad..
I mislim da je nepotrebno izvlaciti podpitanja u slucaju Bleiburg.Trebas otici i vidjeti kako sve to izgleda ili jos bolje doci u Klagenfurt i pitati AUSTRIJANCE kako su se partizani tih zadnjih dana rata ponasali prema svemu sto je imalo veze sa Hrvatskom...Nevini???? Da,stotine i stotine i stotine su bili nevini!!!!!!! No sto nam to sad znaci...
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la Dugmetar » pet, 20.05.2005, 06:50

green_ je napisao/la:Hajde nam objasni, Dugmetar... zbog čega su bježali? Bili nevini, pa bježali ? :roll:

Jesu li uopće imali mogućnost dokazati da nevini.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Dugmetar » pet, 20.05.2005, 06:53

Stratosfera je napisao/la:Jao raja, stvarno niste normalni...Ovo je stvarno grozno i citati sto vi pisete. Diskutirati se moze, ali sva ta vrijedjanja...ne razumijem!!! Mislim da moze i bez toga...pogotovo ovdje, gdje smo svi isti ili bi to bar trebali biti!


O stratka, baš lijepo što si unijela malo sunca u ovu tmurnu diskusiju. :wink:
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron