Kumrovec

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

PostPostao/la iznogud » sri, 06.06.2007, 12:22

Dragi Dugmetaru, evo mirno, bez uvreda, jel može?

Ja tebi nemam namjeru poturati ustaštvo, ti sam u svojim postovima iznosiš vrijednosne stavove. Kao i ja svoje. Ali optikum kojim gledaš, znači tvoje stajalište, je crno-bijelo. Moje ima crno, bijelo i sve druge boje, znači želim imati punu sliku.
Po meni, ako se partizansko bijelo zamijeni partizanskim crnim, dobiva se ista slika, samo u negativu. I obadvije su krive. Kriva ideološka slika koju su komunisti pleli 40 poratnih godina je bila upravo takva - partizani su bezgrešni, ustaše su samo zločinci. Nemojmo sad zamijeniti riječi, ali pričati istu priču. Nema smisla i ne može biti istina. Objektivna istina zbraja činjenice i daje punu sliku, a ne pojedinačne ocjene. Ideološki možeš biti protiv Tita, i ne moraš biti ustaša automatski (ili četnik, ako ćemo politički korektno). Ja Tita gledam pola dobro, pola loše, znači ne podržavam ga. Ali mu priznajem zasluge. Spasio nas je od ruske čizme i hranio dugo godina poslije rata. Podigao je zemlju na noge. Tako da mislim da postoje neke minimalne zajedničke činjenice, granice oko kojih se moramo složiti, pa da jednom završimo tu priču s koketiranjem ali neizricanjem, podmetanjem i poturanjem....
Evo mog prijedloga:
- nevine žrtve su nevine žrtve. Primjerice, bilo ih je na Bleiburgu na ustaškoj strani, ali bilo ih je i na Kozari, od ustaške ruke. Da ne spominjem crkvu u Glini.
- ne mogu se jedne žrtve pravdati drugima (kao što primjerice Dejan Omarsku i Keraterm pravda postojanjem prethodnih navodnih hrvatskih logora).
- postoje partizanske žrtve na teritoriju pod partizanskom kontrolom u ratu, postoje partizanske / komunističke žrtve poslije drugog rata. To nitko ne krije.
- ne mogu se porediti žrtve u Bleiburgu sa organiziranim genocidom kakvog je sprovodila ustaška država, s takvim političkim programom. Žrtvom na žrtvu samo je manipulacija u svrhu pravdanja jedne strane i poboljšanja slike o njoj.
- Nemojmo brkati pojmove i jednačiti ih u ideološke svrhe - antifašiste i komuniste. Kao što nemojmo brkati antikomuniste i ustaše/fašiste. Domobrani su bili na fašističkoj strani, ali nisu bili fašisti. Također je bilo nekomunista na antifašističkoj strani. Meni je fašizam neprihvatljiv stav, jednako kao i totalitarni komunizam i američki imperijalizam. Ne zato jer ne volim komuniste, već upravo zbog zlodjela i zločina tog sustava (koje su komunisti zvali "greškama"). Sasvim je legitimno biti antikomunista i pobornik kapitalizma, feudalizma ili liberalizma. Nema zla u ideji, ima u provodiocima.

Ovo su neke osnovne postavke, da bi mogli dalje. Ako se ne slažeš s čim od ovoga, javi pa da prodiskutiramo.
Dalje možemo ići od ovoga, ali ako se složimo oko činjenica, lako ćemo doći do istine.
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

...

PostPostao/la _ekipa_ » čet, 07.06.2007, 12:20

Za Dugmetara: Nije niko spomenuo ustaše u predhodnom komentaru.

Ali Tito je pozitivac! Ne pravite od njega čudovište, kada to nije.
_________________

<Ekipa = Elma, Vanja, Aka, Nele i Beki.>
Avatar
_ekipa_
CDForum
 
Postovi: 109
Pridružen/a: čet, 24.05.2007, 15:36
Lokacija: Bosna

PostPostao/la rajska ptica » pet, 08.06.2007, 21:44

Kako za koga? :roll:
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

Re: ...

PostPostao/la Dugmetar » pon, 11.06.2007, 06:49

Ovaj opet vjerojatno prodaje svoju partizansku demagogiju pa ga neću ni čitati. Partizani su ubojice jesu jesu i to je dokazano. I živo mi se fućka i za Šumske razbojnike i za Ustaše. Želim živjeti u novoj Hrvatskoj.
_ekipa_ je napisao/la:Za Dugmetara: Nije niko spomenuo ustaše u predhodnom komentaru.

Ali Tito je pozitivac! Ne pravite od njega čudovište, kada to nije.

Ako su ubojice pozitivci onda je svakako.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la iznogud » pon, 11.06.2007, 11:54

Dugmetaru, ima rupa u tvojoj teoriji otprilike kolika je Hirošima grad veliki...

u ratu su svi ubojice, ali poslije rata je sito i rešeto na one koji kažnjavaju ubojice i one koji lažu, bježe, preoblače se i varaju ljude. Odnosno, koji kradu, ubijaju i otimaju od poraženih. Tvoja stripovska slika svijeta vrijeđa same temelje tvoje "nove Hrvatske" u kojoj "želiš živjeti".. jer da nije bilo tih Šumskih partizana, ti danas ne bio bio u ovakvoj Hrvatskoj. To su pravni temelji, to su državotvorni temelji tvoje Hrvatske. Nije ti Hrvatsku dao Ante Pavelić ni Franjo Tuđman, već AVNOJ i Tito. Tebi se to možda ne sviđa, ali to je tako. Pomiri se s tim. Eno su Estonci makli spomenik Crvenoj Armiji, ali ga nisu uništili, već prebacili na groblje. Kao pijetet žrtvama, a ne počast tlačiteljima. Tvoja percepcija nije se uzdigla do današnjih demokratskih standarda Europe koja je prestala ratovati i živjeti u Drugom Svjetskom davno davno ranije.. ako "nova Hrvatska" služi da se žive "propali NDH snovi", onda još dugo dugo nećeš u njoj biti sretan.. Partizani su dio Hrvatske, i što duže to negiraš, to će ti slika "nove Hrvatske" manje štimati..
To je realnost koju ti nisi spreman prihvatiti.. najrealnije...
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

PostPostao/la Dugmetar » pon, 11.06.2007, 12:43

iznogud je napisao/la:Dugmetaru, ima rupa u tvojoj teoriji otprilike kolika je Hirošima grad veliki...

u ratu su svi ubojice, ali poslije rata je sito i rešeto na one koji kažnjavaju ubojice i one koji lažu, bježe, preoblače se i varaju ljude. Odnosno, koji kradu, ubijaju i otimaju od poraženih. Tvoja stripovska slika svijeta vrijeđa same temelje tvoje "nove Hrvatske" u kojoj "želiš živjeti".. jer da nije bilo tih Šumskih partizana, ti danas ne bio bio u ovakvoj Hrvatskoj. To su pravni temelji, to su državotvorni temelji tvoje Hrvatske. Nije ti Hrvatsku dao Ante Pavelić ni Franjo Tuđman, već AVNOJ i Tito. Tebi se to možda ne sviđa, ali to je tako. Pomiri se s tim. Eno su Estonci makli spomenik Crvenoj Armiji, ali ga nisu uništili, već prebacili na groblje. Kao pijetet žrtvama, a ne počast tlačiteljima. Tvoja percepcija nije se uzdigla do današnjih demokratskih standarda Europe koja je prestala ratovati i živjeti u Drugom Svjetskom davno davno ranije.. ako "nova Hrvatska" služi da se žive "propali NDH snovi", onda još dugo dugo nećeš u njoj biti sretan.. Partizani su dio Hrvatske, i što duže to negiraš, to će ti slika "nove Hrvatske" manje štimati..
To je realnost koju ti nisi spreman prihvatiti.. najrealnije...

Tito je dokazani ubojica i nema se o čemu tu previše raspravljati. Nisu se ljudi sami uijali i bacali u jame.
Možda ne bih bio u ovakvoj Hrvatskoj nego puno boljoj tko će znati. Jesu Partizani su dio Hrvatske i to jedan od lošijih dijelova kao i ustaše. A licemjeri poput tebe koji jedne osuđuju a druge uzdižu su također i nažalost dio ove Hrvatske.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tunguzija » pon, 11.06.2007, 12:45

Ne citam sve ove gluposti sto mali iznogud pise jer ne volim kad neko pretjeruje...posebno ne u tudjoj kuci...
no ovo procita pa se nasmija..nije ti Hrvatsku stovrio Tudjman nego avnoj i tito...
izadji na Jelacic plac i objasni to ljudima da su glupi i da zive u iluziji tko ih je od cega obranio i tko im je sto stvorio.
Ne da si cudo nego si prvak svijeta u lupanju.
Cestitam
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

Nemojte generalizovati stvari...

PostPostao/la _ekipa_ » pon, 11.06.2007, 19:52

Dugmetar je napisao/la:Ovaj opet vjerojatno prodaje svoju partizansku demagogiju pa ga neću ni čitati. Partizani su ubojice jesu jesu i to je dokazano. I živo mi se fućka i za Šumske razbojnike i za Ustaše. Želim živjeti u novoj Hrvatskoj.
_ekipa_ je napisao/la:Za Dugmetara: Nije niko spomenuo ustaše u predhodnom komentaru.

Ali Tito je pozitivac! Ne pravite od njega čudovište, kada to nije.

Ako su ubojice pozitivci onda je svakako.


Glupost je da tako uzimaš generalno stvari. Samo su pojedini partizani bili ubojice. Zar ne? Isto kao što su u devedesetim i pojedini Hrvati bili agresori na Bosnu i Hercegovinu i pojedini Srbi bili agresori na Hrvatsku i BiH i pojedini Bošnjaci bili agresori na BiH. (Fikret Abdić).
_________________

<Ekipa = Elma, Vanja, Aka, Nele i Beki.>
Avatar
_ekipa_
CDForum
 
Postovi: 109
Pridružen/a: čet, 24.05.2007, 15:36
Lokacija: Bosna

Re: Nemojte generalizovati stvari...

PostPostao/la Dugmetar » pon, 11.06.2007, 19:55

_ekipa_ je napisao/la:
Dugmetar je napisao/la:Ovaj opet vjerojatno prodaje svoju partizansku demagogiju pa ga neću ni čitati. Partizani su ubojice jesu jesu i to je dokazano. I živo mi se fućka i za Šumske razbojnike i za Ustaše. Želim živjeti u novoj Hrvatskoj.
_ekipa_ je napisao/la:Za Dugmetara: Nije niko spomenuo ustaše u predhodnom komentaru.

Ali Tito je pozitivac! Ne pravite od njega čudovište, kada to nije.

Ako su ubojice pozitivci onda je svakako.


Glupost je da tako uzimaš generalno stvari. Samo su pojedini partizani bili ubojice. Zar ne? Isto kao što su u devedesetim i pojedini Hrvati bili agresori na Bosnu i Hercegovinu i pojedini Srbi bili agresori na Hrvatsku i BiH i pojedini Bošnjaci bili agresori na BiH. (Fikret Abdić).

Pitaj Simu Dubajića jednog od krvnika, što misli tko je dao depešu za ubijanje.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

smajlić

PostPostao/la _ekipa_ » pon, 11.06.2007, 20:38

Evo nađoh pionirski smajlić. slika

Hoćeš li da ga tebi prepustim, iznogud, ili ne želiš? :D

Link http://img158.imageshack.us/img158/5255/alagovaczn3.gif
_________________

<Ekipa = Elma, Vanja, Aka, Nele i Beki.>
Avatar
_ekipa_
CDForum
 
Postovi: 109
Pridružen/a: čet, 24.05.2007, 15:36
Lokacija: Bosna

PostPostao/la iznogud » sri, 13.06.2007, 14:31

nećeš vjerovat, ali mene ti nikad nisu službeno u pionire primili... kako sam promijenio školu, tako se u toj vrzlami propustio rok, i plava se marama nije zavijorila (il je bila crvena, više se ne sjećam)... a i zamorno mi to plastificiranje vječitih i nepromjenjivih pojmova koje naš narod voli pojednostavljivati.. komunista, ustaša.. i svi drugi stereotipi bez korijena u današnjoj realnosti.. ali to ne smeta naše ljude da žive glavom duboko u prošlosti.. ali sam zato u mnogom zboru sjedio dok su druge primali u pionire.. a ljudi to brzo zaborave, i danas se više niko ne sjeća da je bio Titov pionir.. kao što niko nikad nije bio u Komunističkoj partiji, a uskoro ni u HDZ-u, nit SDS-u... takav je naš narod..

i fala ti na ponudi, ne volim uniforme nešto..
<derbendžije - čuvari klanca>
Avatar
iznogud
šumski razbojnik
 
Postovi: 219
Pridružen/a: pon, 08.01.2007, 19:35
Lokacija: zg

Re: Kumrovec

PostPostao/la Dugmetar » sri, 18.03.2009, 07:23

Nećkao sam se ali se ovo mora zbog licemjerja pojedinaca.

Pokolje u Hudoj Jami naredio Josip Broz Tito
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Re: Kumrovec

PostPostao/la tunguzija » sri, 18.03.2009, 11:57

Ma ne vjerujem ja da je to titek ucinio.....Ja ipak mislim
da su Gotovina i Cermak odgovorni za to !!!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

Re: Kumrovec

PostPostao/la Dugmetar » čet, 19.03.2009, 07:11

Sigurno je tako.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Re: Kumrovec

PostPostao/la BIK koji sjedi » uto, 24.03.2009, 21:54

bio u bedelju u dva neki puovski i sve objasnio
trebali ste vidit
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

Re: Kumrovec

PostPostao/la Dugmetar » sri, 25.03.2009, 07:14

Kao sad i njemu došlo iz guzice u glavu. Trebalo mu je 60 godina da shvati.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Re: Kumrovec

PostPostao/la tunguzija » sri, 25.03.2009, 09:42

Slucajno sam gledao zadnjih 15-tak minuta emisije i mogu ti reci Dugme da mu uopce nije doslo
ama bas nista u glavu. U guzicu mu je doslo .
Kreten je taj Puhovski , drzak i arogantan !!
I pokazao je to par puta u toj emisiji. Sve je uvijek "drugacije i neistinito" !! Dugo se i drzi , cudi me da vec nije otprdio..
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

Prethodna

Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron