Derventa

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

Derventa

PostPostao/la Tinker Bell » uto, 18.11.2003, 16:27

Vidim dosta vas se prepirete o Derventi u knjizi gostiju evo vam topic sada pa se istresite :wink: :wink: :wink:
Jel ona nasa Derventa prije 12-15 godina bila nesto na sto bi trebali biti ponosni?
Je li vama stvarno drago sto ne zivite u provinciji vise ili bi voljeli da ste zapeli tamo?
I vi koji ste rodjeni u derventi ali ste otisli davno dok ste jos bili klinci zahvalite roditeljima sto su vas odveli iz provincije.
Take my hand, we're off to Never Never Land.
Avatar
Tinker Bell
CDForum
 
Postovi: 99
Pridružen/a: čet, 24.07.2003, 15:57
Lokacija: Never Never Land

MA

PostPostao/la BIK koji sjedi » uto, 18.11.2003, 17:56

provincija je tebi u galvi...a kako definiras provinciju....sutra cu ti nesto poslati sad mi se netipka
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la Tinker Bell » uto, 18.11.2003, 20:56

ma sta ti znas o derventi bikicu. kad si vecinu zivota proveo u zg. ako ti se svidjala sto nisi ostao tamo. i za nekoga tko inace crni derventu i bosnu, koliko mi se cini iz nekih tvojih prethodnih odgovora sada se pravis kao da ti je stalo??? mozda???
Take my hand, we're off to Never Never Land.
Avatar
Tinker Bell
CDForum
 
Postovi: 99
Pridružen/a: čet, 24.07.2003, 15:57
Lokacija: Never Never Land

ej...ej

PostPostao/la BIK koji sjedi » sri, 19.11.2003, 08:12

tinkerčiću....uvuci kandže....tražila si polemiku, a ja ti poslao najblažu moguću varijantu, sad mi žao,,,,,sutra budeš dobila po prstićima....opet pitam :" provincija je,,,,,,"....ostao-otišao,,da...imaš pravo, i da nije bilo rata ja nebi živio u Derventi, al bih navraćao i tamo tebe gledao,,,šetaš ti,,,,,jedino možda poslije toga nebi nikad više došao....ili bi ostao zauvjek......hahahaah.....negativan-pozitivan stav: svi su stavovi , oni otipkani pozitivni,,,,negativni su u nekim glavama,prstima koji ne tipkaju to sto misle.....e, sad bi ih ti nazvala PROVINCIJALCIMA,,,,,

i ne sudiiti o forumašima po načinu tipkanja : tu su ti svi OK...ovo je samo zeka-beka !!
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la green_ » sri, 19.11.2003, 11:10

opet se svadjate :oops:
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la malizlato » sri, 19.11.2003, 13:09

Na ovo se ne mogu ni posteno nasmijati.
Cuj provincija?
A mozda i je.....k'o ce ga znati...
Onda sam provincijalac....i ne stidim se.
Bar imam nesto sto mogu nazvati mojim.
Ne pokusavam se umjetno utrpati i zvati necim sto nisam.
Znas, naucio sam da kad se stidim te svoje "provincije" onda se stidim i svojih roditelja i njihovih roditelja, i njihovih roditelja ........itd.
A ne stidim se :)
I opet zivim i opet su me ljudi prihvatili jer SVOJE VOLIM TUDJE POSTUJEM.
Ako svoje ne volim kako mogu tudje postovat?
Znas li sto je to postenje,ljubav,povijest,porijeklo,korijeni,obitelj....
Cisto sumnjam :cry:
Avatar
malizlato
CDForum
 
Postovi: 104
Pridružen/a: uto, 11.11.2003, 16:18
Lokacija: Rovinj

PostPostao/la Dugmetar » pet, 21.11.2003, 08:49

Buffalo ti i sad navraćaš u Derventu i šetaš njom, tako da se za tebe ionako ništa nije promjenilo. Samo najvjerojatnije nemaš više koga posjetiti tamo (moja pretpostavka koja ne mora biti istinita).

Što se zlatnika tiče: :wink: "Poštuj zlatni, poštuj!"

malizlato je napisao/la:Znas li sto je to postenje,ljubav,povijest,porijeklo,korijeni,obitelj....
Cisto sumnjam


Sumnjaš, a zašto sumnjaš da naša vila ne zna što je to poštenje, pa pošteno je pitala, nikoga nije vrijeđala, samo je pitala a ti si je napao govoreći da ne zna što je ljubav, povijest, porijeklo, korijeni, obitelj.
Uopće je ne poznaješ kao osobu da bi to mogao zaključiti. Zaključuješ po jednom, jedinom pitanju koje je ona postavila.
Znaš li ti što su pravila lijepog ponašanja?

Vilo moja krilata, da, Derventa je provincija i mislim da će se većina i sadašnjih i bivših Dervenćana složiti s tim. Derventa je bila jako razvijena provincija i ja sam rođen u toj provinciji. Derventa je moj rodni grad.
Da li sam ponosan što sam rođen u Derventi? Jesam ponosan sam. Da li bih ostao živjeti u Derventi da nije bilo rata? Ne znam, zbilja ne znam.

Uostalom ova stranica je napravljena zbog Dervente, podjeljenog razorenog, raseljenog grada kojega ću se sjećati gdje god bio. Sjećat ću se te svoje balkanske provincije. Ja sam rođeni balkanski provincijalac. Ima li išta loše u tomu.

green je napisao/la:opet se svadjate :oops:


Ma jok zeleni, ne svađamo se, što ti je? Dervenćani se nikad nisu svađali, vole oni svoj grad.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la malizlato » pet, 21.11.2003, 18:11

Pitas me da li znam pravila lijepog ponasanja Dugmetar?
Je , je mozda zvuci cudno za jednog "provincijalca" ali ih poznam.
Ako sam nekoga uvrijedio, zao mi je. Moja isprika.
Al za svaki slucaj procitaj pocetni tekst, prvi tekst vile pa mi onda nesto reci. Rodjenoj babi ne dam takve stvari za pravo.
Najgore je kad netko iz "malog" grada negdje ode u svijet pa se onda pocne praviti "Mujo iz New Yorka" i pocne naglabati drugima sta je zivot i sta je grad a sta je provincija?
Ako je taj pocetni tekst bio sam njen, ono, "pravi" Å¡tih za temu moram se jos jednom ispricati i reci da je pogodila.
A ako je to pravo njeno misljenje opet se ispricavam i iskreno je zalim.
Avatar
malizlato
CDForum
 
Postovi: 104
Pridružen/a: uto, 11.11.2003, 16:18
Lokacija: Rovinj

i tako kaze g. carlina.....

PostPostao/la BIK koji sjedi » pet, 21.11.2003, 18:50

znači, čim je " nešto " urbanije, manje provincijalno Ti tu manje vrijediš po logici visokih brojeva,,,a čim je " nešto" ruralnije temeljne vrijednosti su izraženije...manje opće,,,,,a što se tiče Dervente ona je prestala biti provincija onda kad su seljaci počeli prodavati mlijeko i došli do para i kad je zaposlenost porasla dosta bitno pa grad kroz plaće dobivao nekoliko mil. EUR mjesečno gdje je vrćenje love / i svega neprovincijalnog postalo svakodnevnicom /....i zapamtite, Derventa je biula jako ,jako razvijen grad.....i ona Derventa o kojoj se tu piše je mjerljiva s novim sredinama....ZAŠTO,,,još se malo strpite pa ćete vidjeti...samo par god,...dok vam dođu malo važnija životna iskustva,,,/ kad hip-hop bude za neke druge /

a. G. Carlina, neznajući za ove temice koje nisu samo vezane za De...piše... / valjda me sad aida neće moći citirati...tekst je malo duži...ebbem mu /

Paradoks naseg vremena kroz povijest je da imamo vece zgrade ali
krace
zivce, sire puteve ali uza gledista. Trosimo vise ali imamo manje, kupujemo
vise ali uzivamo manje. Imamo vece kuce i manje obitelji , vise pogodnosti
ali manje vremena.

Imamo vise diploma ali manje razuma, vise znanja ali manje rasudivanja,
Vise strucnjaka ali ipak vise problema, vise medicine ali manje zdravlja.
Pijemo previse, pusimo previse, trosimo nesmotreno, smijemo se premalo,
vozimo prebrzo, previse se ljutimo, prekasno lijezemo, ustajemo previse
umorni, citamo premalo, gledamo TV previse, i molimo se prerijetko.
Umnogostrucili smo nase imetke, ali smanjili svoje vrijednosti. Govorimo
previse, volimo prerijetko, i mrzimo precesto.

Naucili smo kako da prezivljavamo ali ne i da zivimo. Dodali smo godine
zivotu ali ne i zivot godinama. Stigli smo sve do mjeseca i natrag, ali
imamo poteskocu da predemo preko ulice da upoznamo novog susjeda. Osvojili
smo vanjski prostor ali ne i unutrasnji prostor. Napravili smo velike stvari
ali ne i bolje stvari.

Ocistili smo zrak ali zagadili dusu. Savladali smo atom ali ne i svoje
predrasude. Pisemo vise ali ucimo manje. Planiramo vise ali postizemo
manje.

Naucili smo zuriti ali ne i cekati. Gradimo vise kompjutera da sadrze vise
informacija, da proizvode vise kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve
manje i manje.

Ovo su vremena brze prehrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih
karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dviju placa ali vise
razvoda, luksuznijih kuca ali unistenih domova. Ovo su dani brzih
putovanja, visekratnih pelena, moralnosti koja se moze odbaciti,
jednodnevnih predstava, preteskih tijela, i tableta koje cine sve od hrane, da stisaju, ubiju.

Ovo je vrijeme kada ima mnogo toga u izlogu a nista u skladistu. Vrijeme
kada vam tehnologija moze donijeti ovo pismo, i vrijeme kada mozete
odabrati da li cete ga podijeliti s nekim ili samo obrisati.

Zapamtite, provedite nesto vremena sa vasim voljenima, jer oni nece biti tu
zauvijek.

Zapamtite, recite poneku ljubaznu rijec onome koji vas gleda sa
strahopostovanjem, jer ce ta mala osoba uskoro odrasti i otici. Sjetite se
da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje mozete
dati svojim srcem a ne kosta ni pare.

Sjetite se da kazete, "Volim te" vasem partneru i vasim voljenima, ali
najvise od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj ce zakrpiti povredu
kada dolaze duboko iz vas. Sjetite se drzati za ruke i cijeniti momente jer
jednog dana ta osoba nece biti tu ponovo. Dajte vremena ljubavi, dajte
vremena razgovoru, i dajte vremena podjeli vasih dragocijenih misli s
drugima.

eto Tinkić....to sam ti htio pokazati na početku kad nisam imao vremena tipkati....tak mi te žao,,,toga što ćeš se brzo razočarati u svoj novi grad.....a, u kom si ti gradu,,,,tu mi napiši,,,ajd..dobiš neke usporednice ak mi se dadnu tipkati.....pussa
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la ZvrX » sub, 22.11.2003, 01:52

Stari Bik, predvodnik krda od bezbroj krava govori mudro

Dal' je neki grad provincija ili ne ne zavisi od njega vec od ljudi koji u njemu zive
Pricajte vi sta hocete ali PPK ostaje PPK bilo gdje na planeti pa bilo to u Derventi ili u San Francisku
Avatar
ZvrX
moderator
 
Postovi: 329
Pridružen/a: pet, 16.05.2003, 19:10
Lokacija: Bosnia & Herzegovina

PostPostao/la Dugmetar » sub, 22.11.2003, 11:20

ZvrX je napisao/la:Dal' je neki grad provincija ili ne ne zavisi od njega vec od ljudi koji u njemu zive
Pricajte vi sta hocete ali PPK ostaje PPK bilo gdje na planeti pa bilo to u Derventi ili u San Francisku


Upravo tako Zvrx i ja i dalje tvrdim da je Derventa bila provincija.

Jako dojmljiv post Bufallo.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Tinker Bell » sub, 22.11.2003, 17:04

stid malizlato? ocigledno ne razumijes pitanja koja su postavljena. ne stid me nije, vec sam odusevljena da sam nasla nesto bolje i da ne moram zivjeti sa roditeljima dok se ne udam kao sto je vecina slucajeva u dr ili bivsoj yug. milioni bikicu? dzaba tebi ti milioni i ljubav kad je slucaj bio ako prdnes u polju saznaju na rabicu za dvije minute, mentalitet maloga mjesta. obrazovanje u svakom aspektu ispod nule.
Take my hand, we're off to Never Never Land.
Avatar
Tinker Bell
CDForum
 
Postovi: 99
Pridružen/a: čet, 24.07.2003, 15:57
Lokacija: Never Never Land

PostPostao/la shaki l d » sub, 22.11.2003, 17:27

Rekli su mi da je dosla iz provincije, strpavsi u kofer snove i ambicije, drug je studirao sa njom pa smo se najzad sreli ona i ja.......shvati boze ovo je sazvezdje za nju provincija.........a srce stade da se kao dete otima....trazili smo se po prethodnim zivotima, ostavih iza sebe svet, zablude, promasaje koji piste prosto, lako ko neko beznacajno pristaniste.
Avatar
shaki l d
CDForum
 
Postovi: 52
Pridružen/a: uto, 20.05.2003, 21:18
Lokacija: Great Britain

PostPostao/la Tinker Bell » ned, 23.11.2003, 13:25

bikicu, bikicu bas citam tvoj post od Pet, 21.11.2003, 17:50 po drugi put:) moram priznati da sam impresionirana nacinom kojim opisujes sebe.da istina vecina ljudi na ovoj planeti zive tako ali ovo:


bikicev text
(Imamo vise diploma ali manje razuma, vise znanja ali manje rasudivanja,
Vise strucnjaka ali ipak vise problema, vise medicine ali manje zdravlja.
Pijemo previse, pusimo previse, trosimo nesmotreno, smijemo se premalo,
vozimo prebrzo, previse se ljutimo, prekasno lijezemo, ustajemo previse
umorni, citamo premalo, gledamo TV previse, i molimo se prerijetko.
Umnogostrucili smo nase imetke, ali smanjili svoje vrijednosti. Govorimo
previse, volimo prerijetko, i mrzimo precesto)

tebi 5 iz autobiografije:p
Take my hand, we're off to Never Never Land.
Avatar
Tinker Bell
CDForum
 
Postovi: 99
Pridružen/a: čet, 24.07.2003, 15:57
Lokacija: Never Never Land

PostPostao/la jaca » ned, 23.11.2003, 19:08

Otkad je materijalni status nekoga odrednica za provincijalizam, a upravo se taj argument najčešće poteže u ovakvim raspravama? Uostalom, šta je, po definiciji, provincija?????????
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

PostPostao/la Dugmetar » uto, 25.11.2003, 08:36

Glavna odlika provincije je, da svatko o svakome sve zna. Derventa je bila upravo takva. Kao što vila kaže, prdneš u polju i to saznaju na rabiću, za dvije minute. Svi su o svima, sve znali i uvjek se šuškalo.

Materijalni status nitko nije spominjao, to si ti jaco sebi krivo protumačila.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

ajmo se malo igrati

PostPostao/la BIK koji sjedi » uto, 25.11.2003, 09:04

a, čaj još vruć pa evo šta sada imam u glavi ...PROVINCISKOJ...šupljoj..

za Tinkicu....

mislim živi sama bez tate i mame,,,neudata......to je ravno letu na mjesec,onaj pomračeni od neki dan.....temeljni argument za ne provincijalizam,,,a mogu ja kod tebe konačiti,,,znaš kak je to bilo, ako si čitala Aralicu...iz Stoca krene neki tip u Sarajevo na sud,,,i put traje oko 6 dana,,,mora negdje konačiti.....a gdje,,,

i zato sam ti sada za ta vremena,..ona prošla, stara...a u tim vremenima bi te tata i mama već do sada udali,,,našli prikladnu priliku i ti bi imala svoj dom, obitelj, djecu i nebi živjela s mamom i tatom....bila bi opet ne provincijalna,,samo

samo je pitanje gdje bi ja konačio.......a, niš..ionako neidem na sud,,,u Sarajevo,,,,e, a gdje to dođe Sarajevo,,,jel i to provincija, u odnosu na derventu....ovu i onu...

materijalno:...ima, ima veze,,,,stvori se infrasatruktura bez koje nema opće nadgradnje.....a u tim okolnostima ak nisi seljajčina moš konzumirati sport, kulturu,.ili kafiće ili narodnu biblioteku gdje se može posuditi knjiga i pročitati novine.,,imati novaca za putovanja i otputovati do Mongolije,,,da vidiš da ipak nisi provincija ili da jesi...jako važno ,.moš odvojeno spavat,,,,,"PRDNUT"...sram vas bilo

ajd
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la Tinker Bell » sri, 26.11.2003, 03:01

provincija a manji dio jedne drzave ili republike. derventa po napredovanju je vjerovatno bila grad ali vecina njenog stanovnistva nije imala otvoren um, vec su razmisljali i ponasali se kao provincijalci (na primjer da budes provincijalac ne moras doci iz provincije vec zavisi kakav mentalitet imas n.p. zatucani ili malo vise otvoreniji sa malo vise razumjevanja ) live and let live(zivi i pusti druge da zive) a ne liv and let die(zivi a druge muci)
Take my hand, we're off to Never Never Land.
Avatar
Tinker Bell
CDForum
 
Postovi: 99
Pridružen/a: čet, 24.07.2003, 15:57
Lokacija: Never Never Land

PostPostao/la jaca » sri, 26.11.2003, 21:36

Ma nisam mislila na tzv. društveni standard jer u tom slučaju tek sad živim u provinciji. Asfalt je u ulici postavljen prije 5 godina a telefon prije 3,5 i još uvijek većina naselja nema izgrađenu kanalizaciju-napomena za one koji ne znaju, živim na 15 minuta vožnje od Trga Bana Jelačića u Zagrebu.
A i provincijski mentalitet- hjah, kako to da gospođarođena Zagrepčanka koja se prije nekoliko godina zaklela da nikad neće ići u kuću "tih prokletih Bosanki" točno zna kakve mi je boje tepih koji sam kupila proljetos i koji mi je majstor radio kuhinju??????? A otkud ja znam da ova gospođa zne te detalje - pa od druge gospođe purgerice meta ući u kuću tih Bosanki i popit kavu, pojest kolač, poručati ili povečerati, ili već šta.....
Ali opet, kad bolje razmislim, i ta riječ "provincija" je čista metafizika. Provincija je za svakug nešto drugo.Ako neko misli da ga sredina u kojoj živi ograničava i da bi negdje drugdje bilo bolje-spasi sebe tom frazom - ta prokleta provincija.....
Avatar
jaca
moderator
 
Postovi: 617
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 09:43
Lokacija: svugdje pod suncem

PostPostao/la marko gudelj » čet, 27.11.2003, 00:33

:D ma bravo jaca[/url][/list]
marko gudelj
početnik
 
Postovi: 12
Pridružen/a: sub, 17.05.2003, 02:42

Sljedeća

Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron