Derventa

Forum za pametnjakoviće i dosadnjakoviće. Rasprave o svemu i svačemu.

Moderator/ica: Dugmetar

PostPostao/la krojač » ned, 11.05.2008, 13:16

Ma vi ste svi naduvani supci,koji ste zajedno sa svojima otisli iz Dervente kad je rat počeo,ali ne krivim vas za to,jer bih isto uradio da sam Hrvat,ali krivim vas za svo ovo valjanje!O Derv. kao provinciji mogu dosta da vam kažem jer sam tu rodjen,a i sada tu živim.Derventa je posle rata bila vjerovatno najsjebaniji grad u bivsoj SFRJ,ali sada nakon 13 god. stanje je potpuno drugačije.Danas se u Derventi ne zna sve i svasta,pa cak ni o prvom komsiji,ali naravno uvijek ima kurvi i sl. koje citav grad poznaje,a ni ljudi vise nisu tolike seljacine po razmisljanju.Veci ste vi seljaci koji lijecite svoje komplekse nize vrijednosti jer niste rodjeni u velegradu kao sto je ZG,pa ste onda nasli za shodno da nazivate DER provincijom.Cak i da je to istina onda ste vi isti ti jebeni provincijalci koji zele da znaju sve o svakom(kad ko mokri,jede,spava,ima seks...)! PROVINCIJALAC javascript:emoticon(':wink:')
krojač
početnik
 
Postovi: 1
Pridružen/a: sri, 30.04.2008, 14:47
Lokacija: Derventa

PostPostao/la Dugmetar » pon, 12.05.2008, 10:12

Šta tebe puca da si tako pretjerano kulturan. Samo si pokazao svoj nivo ništa više. A iskreno libo me ona stvar za takvu Derventu i za vas tako kulturne kao ti koji živite sad tamo.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tunguzija » uto, 13.05.2008, 08:34

Provincija ili pokrajina je naziv za podnacionalnu jedinicu, koja u većini država ili zemalja predstavlja drugtostepeni nivo vlade !!!
Mozda u republici srpskoj ova rijec ima nekakvo drugo znacenje.
A rijec krojac je lijepa rijec, ima veliko znacenje i vrijednost. Ne kvari to.
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

Prethodna

Natrag na Diskusije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron