Bilo jednom u Derventi........

Pozdravite osobe koje znate a niste ih dugo vidjeli! Čestitajte rođendan ili godišnjicu! Potražite neku osobu za koju ne znate gdje se nalazi.

Moderatori/ce: ZvrX, jaca

Bilo jednom u Derventi........

PostPostao/la Zlatni » sri, 01.10.2008, 21:35

Evo ova jesen što kuca već uveliko na vrata me baci u sjetu…vrati me tamo negdje u daleko djetinjstvo…I slike I mrisi koji su ostali trajno ugravirani u moje sjećanje a jedno od njih je i povtatak iz trgovine s svježim kruhom pod rukom….i tako na putu do kuće sam uvijek pomalo čopao ono gdje je bilo najmekše (ono sastrane) a na tom putu sam obavezno morao proći pored jedne stare lipe….nevjerovatno ništa tako lijepo ne miriše kao lipa I svjež kruh koji čopaš kao da kradeš od samog sebe jer ne mozeš da odoliš jer znaš kad dodješ doma šta te slijedi…I tako svaki put kad bi pošao krenuo bi uz neku vrstu samokritike koja popusti pod uticajem magične lipe I vrućeg kruha koji se topio kao nešto naj naj slađe …..i onda mo’š mislit našta je sličio taj kruh dok dođe tamo gdje treba kao da su ga 100 miševa nagrizli………………bilo jednom……… :roll:
Zlatni
CDForum
 
Postovi: 119
Pridružen/a: pet, 01.02.2008, 23:49
Lokacija: Zarozje

PostPostao/la BIK koji sjedi » čet, 02.10.2008, 06:36

e moj zlatnii, isto se dogodilo i Cankaru negdje dvadesetih godina samo on nije imao priliku imati kruh u rukama ,,gledao ga kroz izlog i zivio od mirisa,,,dakle nebrini nisi sam,,hehhehe nabavi tog Cankara ko zna jel moderna djeca to više imaju za lektiru,jos mu je bolja ona,,,zastidio se majke,,klasika,,kratka i uvijek atraraktivna pričica

miris lipe u listopadu,,hm hmmm..neuspopredivo je bolji miris bora u naboljoj park šumi na svijetu tu nedaleko od tebe...hehehem..siguran sam sad da ti se najvise sviđa reklama za karlovačko,,ona od dvije litre...
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la tunguzija » čet, 02.10.2008, 08:30

Oavko,
Derventa i jesen...ujutro u skolu preko starog mosta a magla se spustila preko Ukrine i imas osjecaj da ce tako i ostati. Kad zavrsi skola , svi sjede u kratkim rukavima ispred Amadeusa, niko se i ne sjeca da je jutros magla bila. Ljepoticu za ruku i put Babinog Brda a tamo sve zlatno i crveno i zuto i zeleno ...milina za oci...i ona i priroda. Ruka se vec pomalo znoji jer ona stiska sve vise a i Brdo je sve blize...Babino..
Valjda zato, ne znam vise.
Gore bilo skroz fino i ugodno, pogled na Derventu onu jesenjsku i pitam se gdje ode magla i hoce li ujutro opet doci. Veceri su bile vec malo drugacije,
nije se nikome islo vani...iz Papillona...a one bi se setale. Nist od toga, hladno i neugodno a to nismo htjeli. A i miris onog uglja nisam volio.
I kad krenes kuci vidis da opet dolazi ona ista magla...i kontas...Bice i sutra lijepo...Na Babinom Brdu..

:wink:

http://de.youtube.com/watch?v=L_OdM_g1WEA
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04


Natrag na Pozdravi, Čestitke, Pitanja, Obavjesti, Tražim - traži se...

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron