Najbolji

U zdravom tijelu zdrav duh. Zato bavite se sportom a nemojte raspravljati o njemu previše!

Moderator/ica: tunguzija

Najbolji

PostPostao/la Dugmetar » čet, 05.06.2003, 19:52

Jučer je bila godišnica smrti jednom od najvećih svjetskih košarkaša! Prije 10 godina u punom naponu karijere, tragično je preminuo jedan od najvećih sportaša sa ovih prostora i vjerojatno najbolji europski košarkaš, koji je ikada igrao u NBA ligi. Čovjek koji je s lakoćom zabijao i po 40 koševa najboljim NBA ekipama. Košarkaš koji je sa Cibonom poharao Europu, a sa Hrvatskom Reprezentacijom je na Olimpijskim Igrama u Barceloni pružio najveći otpor tada nedodirljivom Dream teamu, koji je bio predvođen Michaelom Jordanom.

U NBA je bio respektabilan igrač, ali kako se tada na europljane gledalo kao na košarkaše nižeg reda nije uspio odigrati all star, iako je bio medju prvih 5 strijelaca lige. Nikada se prije u povijesti nije dogodilo da jedan košarkaš koji je među prvih pet strijelaca lige ne bude izabran za all star.

Dražen Petrović Europski pionir u NBA, prokrčio je put svima ostalima i pokazao Americi da Europljani znaju igrati košarku.

Sportska veličina kojoj sam se divio kao klinac, izgovarajući njegovo ime dok sam haklao košarku sa ostalim vršnjacima u derventskom naselju Čardak.

Dražene, Hvala ti za sve što si nam dao!
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » pon, 19.09.2005, 11:34

Pratite li EP u košarci ?



:arrow: OFICIJELNA STRANICA TAKMIÄŒENJA


-
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la tunguzija » pon, 19.09.2005, 20:59

pratimo,naravno....i navijamo za Hrvatsku 8) !!!!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la tunguzija » uto, 20.09.2005, 22:55

cao italy...arivederci spageti...a jooooooojjjjjj....majstoreeeeeee
u vatikanu sveta misa zadusnica za digice a mi ostajemo u onoj sugavoj zemlji da pokazemo spanjolcima kak se to dela jebateeeeeeee,,,,
a onda u beograd pa finale....i svi se skinemo goli i pjevamo onu bosansku,," nek zivi ljubav nek se budi dan "..jel tako zeleniiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la Dugmetar » čet, 22.09.2005, 08:21

A sreće, neviđene. Nadam se da će tako biti i poslije Španjolaca.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

Sportska sramota

PostPostao/la Dugmetar » sub, 24.09.2005, 10:39

ZABOLJELO me kad sam ispred Beogradske Arene čula razgovor između dvojice Srba: "Jesi vidio, bre, suca što je lud?" I smijeh, gromoglasan smijeh dvojice Srba omotanih španjolskom zastavom. Kakav epilog, kakva sramota jedne zemlje, jednog naroda i jedne smotre. Zaboljelo me i kad sam vidjela našeg izbornika kako napušta teren s rukama pokrivenim očima da ne vidi narod kako se povijest ponovila.

Da ne gleda Roka Ukića i Marka Tomasa, dečke koji su nakon isključenja Popovića i Giričeka preuzeli kormilo naše reprezentacije, da bi na kaju umjesto junaka ispali budale. Tko će od trojice "prvoklasnih" sudaca preuzeti odgovornost što se te 20-godišnjake bez ikakvog povoda i na krajnje nesportski način udaljilo od zaslužene borbe za medalju?



Preskromno bi bilo reći kako je među našim košarkašima vladala tuga i nevjerica. Ono što sam u petak vidjela u Areni bilo je sve osim prvorazrednog natjecanja, kako su mi zaštitari isticali dok su na sve načine pokušavali doprinijeti našem debaklu diskreditirajući čak i hrvatske novinare.

Zaboljelo je kad je Marko Popović, bijesan od nemoći izišao pred novinare i rekao da ne može podnijeti ovo što se upravo događa.

"Napravio sam tehničku jer sam sportaš i neću nikome dozvoliti da me jebe u guzicu." - bilo je i više no dovoljno da ga ne poželite dalje ispitivati. A igrao je sjajno. Igrao je jednako kao i cijela naša momčad, kao i cijela naša klupa. Kao i onaj mali broj hrvatskih navijača koji kao da su u svakom trenutku bili na terenu, bolje rečeno, na ratištu između politike i mizernosti ranjenih domaćina.

Vjerujte mi, najsramotniji četvrtfinalni ogled prvenstava unazad dugo vremena bio je daleko od svakog sporta. Jedino iole sportsko u svemu bila je igra naših momaka. Bili smo za klasu bolji, bili smo predobri da bi nam se to priznalo u srcu Beograda.

"Od samog početka, otkad smo došli u Beograd stvorila se atmosfera usmjerena protiv nas. Očito je bilo previše da se u Areni čuju zvuci Lijepe naše." - kazao je nakon utakmice naš kapetan Nikola Vujčić. I doista, bilo je previše. Bilo je previše proživljavati horor završnicu, dok je 19 tisuća ljudi iz petnih žila urlalo "Srbija, Srbija".

Pitam se, da li je to bio sprovod naše ili njihove košarke, ili pak otkazni rok trojice lopova.
Na žalost, ono što je pravedno ovdje ćemo teško dobiti.

"Gurnuo me, sudac je sve vidio. Kad sam uhvatio loptu nakon slodobnih bacanja udarao me po nogama." - kazao je Tomas. Malo prije nego što suci kao slučajno nisu vidjeli prekršaje nad Tomasom, on je cijeli sretan poljubio svoje mirne ruke koje su nas dovele u vodstvo.

"Slučajno" smo bez toga vodstva ostali, kao i što smo "slučajno" dvoranu napustili sa minus 16. Sramota.



Boli me i sam pogled na statistiku, na 48 njihovih i 12 naših slobodnih bacanja, na 37 naših i 14 njihovih prekršaja. Davno nismo imali priliku vidjeti takve bizarnosti, takvu nepravdu, ali i takvu krađu.

Tog trenutka možda su nam uzeli medalju, možda su nam na kratko uzeli i zdrav razum. No, nikada nam neće uzeti ono što naši dečki nose ispod dresa za koji su ih potezali.

Neka sada uživaju i neka ponovo, kao slučajno, zaborave da smo ih potukli. Mogu se i svi zajedno dičiti parolom "Dobro došli u zemlju košarke", a mogu je i slobodno malo preinačiti. Čisto da ostanu dosljedni sebi i svom velikom "uspjehu".

Preneseno sa index.hr portalahttp://www.index.hr

U svom izvještaju s utakmice Slovenska novinska agencija (STA) navodi kako je sudačka trojka iz Italije, Ukrajine i Litve načinila "krađu stoljeća".

"Hrvati su sami krivi za poraz, pobjedu su praktički već imali u džepu, međutim ono što su im napravili suci mirno možemo označiti kao pljačku stoljeća," stoji u izvještaju STA. Slovenska agencija navodi kako su suci s nizom čudnih i sumnjivih odluka doveli Španjolce do uvjerljive pobjede.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la green_ » sub, 24.09.2005, 13:21

Eto, ponovilo se onih 7 fudbalskih extra izmišljenih minuta iz Španije...

a igra li Roko, igra!!! ahh što igra mali... svaka mu čast! : )
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Dugmetar » ned, 25.09.2005, 12:32

green_ je napisao/la:Eto, ponovilo se onih 7 fudbalskih extra izmišljenih minuta iz Španije...

a igra li Roko, igra!!! ahh što igra mali... svaka mu čast! : )


Šteta samo što je ta generacija imala potencijal čak i za osvajanje EP a ovako sudačkom napravdom ih dvije godine neće biti na velikim natjecanjima.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb


Natrag na Sport

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron