Batakom naplatili

U zdravom tijelu zdrav duh. Zato bavite se sportom a nemojte raspravljati o njemu previše!

Moderator/ica: tunguzija

Batakom naplatili

PostPostao/la green_ » sri, 07.12.2005, 14:34

slika

Prije četiri godine dao sam riječ da će se moj sin, ako ga budem imao, zvati Sergej. Zbog Barbe, naravno.
Moj Sergej neće igrati fudbal, niti će se baviti nekom kulturnom djelatnošću, niti bilo čime što je na margini našeg društva. Neka se bavi trgovinom, otvori lanac benzijskih pumpi i slično.

Fudbaleri tuzlanske Slobode, jednog od najstarijih klubova u nas (1919), su za jedan od proteklih mjeseci, zbog nedostatka novca u klubu, isplaćeni u pilićima! Da, u pilićima.

Naravno, bilo mi je tužno to; zatim jako smiješno... sve u svemu - tragikomično.
Počeo sam da razmišljam o tome šta bi bilo kada bi rukovodstvo Real Madrida pokušalo Beckhamu da isplati jednu mjesečnu platu u pilićima!?
Prvo, ne znam živi li trenutno toliko pilića na planeti Zemlji.
Drugo, i da ih ima dovoljno, Beckhamovi bi vjerovatno u slijedećih 12 naraštaja jeli samo piliće.
Treće, došlo bi do velikog istrebljenja jedne lijepe i ukusne životinje. Mi, ostali smrtnici bi sa sjetom pričali svojoj djeci o nekada ukusnom pilećem mesu, na koje sada Monopol ima porodica Beckham i jedna kila pilećeg mesa košta 25 funti.
...
Možda bi jedina dobra stvar u svemu tome bila istrebljenje ptičje gripe...
...
Ne, mali moj Sergej, nećeš biti ni glumac, ni sportista, ni slikar... pa nećemo čitav život piliće jest!

(Napisao Koneri)
slika
Avatar
green_
CDForum
 
Postovi: 894
Pridružen/a: pon, 19.05.2003, 12:19
Lokacija: na zemlji bosanskoj

PostPostao/la Dejan » sri, 07.12.2005, 14:41

Hm. Sergej...
Lijepo ime sto jest jest.
A to sa pilicima ti je dobro.Pogotovo danas, kad ova gripa prijeti...
Jedino da Viktorija izvrsi cjepljenje svih pilica koje bi Dejvid dobio za "ZIMNICU" :twisted:
Dejan
 


Natrag na Sport

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron