Davis Cup Hrvatska-Slovacka

U zdravom tijelu zdrav duh. Zato bavite se sportom a nemojte raspravljati o njemu previše!

Moderator/ica: tunguzija

Davis Cup Hrvatska-Slovacka

PostPostao/la tunguzija » sub, 03.12.2005, 09:58

Velika je stvar da smo u finalu a kad smo vec tu,daj da ih "pometemo"..
..Ljubo je pokazao klasu jos da ovaj mali smiri zivce bio bi puno jaci..
al idemo dalje,nema predaje!!!!
Bice stvarno velika stvar ako osvojimo Davis Cup...
tunguzija
krv svoju za plavu boju

PostPostao/la green_ » sub, 03.12.2005, 11:29

tunguzija je napisao/la:Ljubo je pokazao klasu...

Pa zna se ko je pravi Bosanac!
slika
green_
CDForum

PostPostao/la derventa bih » sub, 03.12.2005, 15:18

SLOVACKA - BANJA LUKA 1:1 :D
VIVA CROATIA :D
derventa bih
CDForum

PostPostao/la tunguzija » sub, 03.12.2005, 16:33

nije mi bila namjera da ovim postom otvorim prostor ljubomornim
tipovima ali ocito mi je poslo za rukom...
A sto se Ivana Ljubicica tice, znam da to jako boli sto Hrvat igra za Hrvatsku...mozda je po vama trebao igrati za republiku srpsku... :shock:
Zao mi je munjozi ali Hrvatska igra u finalu Davis Cupa..i nadam se da ce
vam uljepsati vikend pobjedom...
Trenutno stanje..vodimo 1-0 u setovima....ajmo Ljubo Hrvatino... 8)
tunguzija
krv svoju za plavu boju

PostPostao/la green_ » ned, 04.12.2005, 12:49

Tunguzija, ti mi sad djeluješ k´o poglup momak... :roll:
Kakve veze ima nacionalna pripadnost sa sportskim državljanstvom?

slika

Ivan Ljubičić rođen je 19. ožujka 1979. godine u Banja Luci kao drugo dijete u obitelji oca Marka, majke Hazire i tri godine starijeg brata Vladana.

Prvi pehar osvojen je 1990. godine u Prijedoru, na prvenstvu BiH, gdje je igrao završnicu, u kojoj je izgubio od Mirka Pehara, ljutog protivnika u ranim danima karijere. Prvi rezultat međunarodnog karaktera ostvaren je u Beogradu, Ivan je postao pobjednik "Rucanor Cupa", zaradivši 1.500 DEM. Bila je to prva Ivanova zarada na turnirima.

Naime, u travnju 1993. godine Ivan, zajedno s još nekolicinom izbjeglih bosanskih igrača, prihvaća poziv Carla Brucciera, predsjednika talijanskog kluba "Le Pleiadi" u Montcalieriju pored Torina. Tamo će provesti skoro tri godine za koje danas kaže da su bile ključne za njegovo odrastanje kao čovjeka i igrača. Kada je stigao u Torino Ivan nije znao ni riječi talijanskog, nije dobio igračku karticu koja bi mu omogućila predstavljanje kluba na turnirima i jedino čemu se mogao okrenuti bio je trening. Šest igrača i dvije igračice bili su smješteni unutar kluba, iz kojeg Ivan prvih mjeseci gotovo i nije izlazio, većinu sati provodio je na terenu. Dva igrača ubrzo su otišli u SAD, jer klub, koji ih je dobro primio, brinuo se da svi imaju smještaj i hranu, imao je i finacijskih problema. Ivanu je trener bio Mirza Hrnjadović s kojim je zajedno i došao u Italiju, a s njim je radio i Andrea Taragni.

Irma napisa

Bosanci i Hercegovci pod hrvatskom zastavom

Dok god se naša zemlja bude maćehinski odnosila prema svojim talentima bilo sportskim bilo intelektualnim (na ovom polju situacija je daleko gora) imat ćemo odljev, ne samo mozgova, nego svega što vrijedi više od «pišljivog boba».

Piše: Jurica Gudelj

MOSTAR - Ukoliko se nogometna reprezentacija BiH i ne plasira na svjetsko nogometno prvenstvo, ostaje nam utjeha da će nogometaši porijeklom iz naše zemlje nastupati za susjednu nam Hrvatsku.

Tu su u prvom redu iz reprezentacije Hrvatske braća Kovač. Robert i Niko imaju korijene u Livnu, ali su rođeni i odrasli u Berlinu. Danas su stupovi obrane odnosno veznog reda najbolje nogometne vrste Hrvatske.

Još jedan sjajan obrambeni igrač porijeklom iz naše zemlje je Stjepan Tomas koji je rođen u Bugojnu. Tomas trenutno brani boje turskog Galatasaraya i jedan je od najboljih igrača Turske lige.

Ako se sjetimo sada već legendarne reprezentacije Vatrenih, sa svjetskog nogometnog prvenstva iz Francuske '98., vidjet ćemo da stvari nisu bile puno drugačije nego danas.

Mario Stanić je rođen u Sarajavu i zbog rata je prešao u Zagreb. Ostalo je povijest. Goran Jurić je iz Mostara. Tu je također i Krunoslav Jurčić koji je karijeru započeo u Bekiji iz Gruda.

Alfa i omega tadašnje reprezentacije Davor Šuker je rođen u Osjeku, ali vuče naše korijene. Naime, njegova obitelj je iz jednog sela smještenog u Livanjskom polju.

O Zlatanu Ibrahimoviću ne treba trošiti riječi. Čovjek je odlučio igrati za Švedsku i tko bi mu zamjerio. Osvojio je gotovo cijeli svijet svojom igrom koju je jedan kolega novinar definirao kao «avlijski nogomet». Mislimo kako nema dalje potrebe objašnjavati njegovu igru. Može on otići iz Bosne ali ne može Bosnu izbaciti iz sebe! (Nije puno relevantan za ovu priču ali ga vrijedi spomenuti.)

Također tu su i drugi sportovi u kojima naša zemlja velikodušno ustupa svoje najbolje talente našem «zapadnom susjedu».

Tako jedan od najperspektivnijih rukometaša današnjice Ljubušak Denis Buntić igra za rukometnu reprezentaciju Hrvatske.

Čitlučanin Zoran Planinić košarkaš NBA tima New Jersey Netsa, jedan je od motora pokretača košarkaške vrste susjedne nam Hrvatske.

Slična stvar je i u tenisu. Ivan Ljubičić trenutno najbolji tenisač u Hrvatskoj u stvari je rođen u Banja luci. Dok je jedan od najperspektivnijih juniora u teniskom svijetu i osvajač prestižnog Roland Garrosa, Marin Čilić koji nastupa pod Hrvatskom zastavom zapravo rođen u Međugorju.

Priča tu ne završava. Ako bismo pošli malo na istok prema Srbiji i Crnoj Gori vidjeli bismo sličnu situaciju.

Dok god se naša zemlja bude maćehinski odnosila prema svojim talentima bilo sportskim bilo intelektualnim (na ovom polju situacija je daleko gora) imat ćemo odljev, ne samo mozgova, nego svega što vrijedi više od «pišljivog boba».

11.10.2005.
Pincom.info
Zadnja izmjena: green_; čet, 12.01.2006, 13:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika
green_
CDForum

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 00:14

Davis Cup osvojen. Hrvatska upisana zlatnim slovima u tenisku povijest. Svaka čast dečkima, pogotovo Ljubičiću.
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la derventa bih » pon, 05.12.2005, 09:23

cestitka komsijama na osvojenoj tituli.narocito mi je drago da je nas bosanac bio jedan od bitnijih faktora u ovome svemu.
zalosno je ,kao sto napisa green, sto nasi momci i djevojke nastupaju za ,,strane,, reprezentacije, ali se iskreno nadam da ce svi sportisti rodjeni u BiH u buduce shvatiti da je i sustina nastupa u nacionalnoj selekciji ta da se boris(sportski) za drzavu u kojoj si rodjen i odrastao.
naravno da ce i u buduce biti LJubicica,Stanica,Tokica,Tomasa,Ibrahimovica,Milosevica,Koromana,.....
,ali sve vise sportista shvata da igrati za zemlju u kojoj si rodjen i gdje su ti roditelji i djedovi rodjeni i nije neki problem.cesto cujem za nasu repku ono kao ,,muslimanska reprezentacija,,-ne znam sta na to kaze selektor BLAZ, sta kaze kapiten SERGEJ, sta kaze IVICA Grlic,ZVJEZDAN Misimovic,VLADAN Grujic,SASA Papac,NINOSLAV Milenkovic,MIRKO Hrgovic,DARIO Damjanovic,DRAGAN Blatnjak,MLADEN Bartolovic......(ovo su samo aktuelni fudbaleri).
ali nema frke.takva je zemlja bosanska,ima ona talenata i za sebe i za ,,komsiluk,,.
pozdrav :D
derventa bih
CDForum

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 10:40

derventa bih je napisao/la:cestitka komsijama na osvojenoj tituli.narocito mi je drago da je nas bosanac bio jedan od bitnijih faktora u ovome svemu.
zalosno je ,kao sto napisa green, sto nasi momci i djevojke nastupaju za ,,strane,, reprezentacije, ali se iskreno nadam da ce svi sportisti rodjeni u BiH u buduce shvatiti da je i sustina nastupa u nacionalnoj selekciji ta da se boris(sportski) za drzavu u kojoj si rodjen i odrastao.
naravno da ce i u buduce biti LJubicica,Stanica,Tokica,Tomasa,Ibrahimovica,Milosevica,Koromana,.....
,ali sve vise sportista shvata da igrati za zemlju u kojoj si rodjen i gdje su ti roditelji i djedovi rodjeni i nije neki problem.cesto cujem za nasu repku ono kao ,,muslimanska reprezentacija,,-ne znam sta na to kaze selektor BLAZ, sta kaze kapiten SERGEJ, sta kaze IVICA Grlic,ZVJEZDAN Misimovic,VLADAN Grujic,SASA Papac,NINOSLAV Milenkovic,MIRKO Hrgovic,DARIO Damjanovic,DRAGAN Blatnjak,MLADEN Bartolovic......(ovo su samo aktuelni fudbaleri).
ali nema frke.takva je zemlja bosanska,ima ona talenata i za sebe i za ,,komsiluk,,.
pozdrav :D

Zar se svaka sportska tema mora prevoriti u raspravu tko bi trebao gdje nastupati? Hrvatska je osvojila Davis Cup. Osvojili su ga Ljubičić i Ančić za Hrvatsku.
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la green_ » pon, 05.12.2005, 11:15

Dugmetar je napisao/la:Zar se svaka sportska tema mora prevoriti u raspravu tko bi trebao gdje nastupati? Hrvatska je osvojila Davis Cup. Osvojili su ga Ljubičić i Ančić za Hrvatsku.

Ne mora se svaka tema u to pretvoriti... nego samo treba dati do znanja...

Vidiš ovog licemjerja...

Bojan je napisao/la:Točno jest da on ipak jest Bosanac a ne Latinoamerikanac,tako da nikad neće imati rad nogu jednog Guge,ali isto tako Guga neće imati snagu Obelixa.
( Izvor: sportnet.hr )

Što bi značilo... kad je u pitanju neka negativna osobina, onda je BOSANAC, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT. :roll:

-
slika
green_
CDForum

PostPostao/la Dejan » pon, 05.12.2005, 11:48

green je napisao/la:Što bi značilo... kad je u pitanju neka negativna osobina, onda je BOSANAC, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT. :roll:

green_, tesko je nekome nesto objasniti i zato te savjetujem da ne pokusavas. Meni je neko rekao, da, sad se sjecam jeca.
Kaze da pogresnim ljudima objasnjavas.
Zato i imamo pravo na svoje konstatacije.
Dejan

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 12:01

Dejan je napisao/la:
green je napisao/la:Što bi značilo... kad je u pitanju neka negativna osobina, onda je BOSANAC, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT. :roll:

green_, tesko je nekome nesto objasniti i zato te savjetujem da ne pokusavas. Meni je neko rekao, da, sad se sjecam jeca.
Kaze da pogresnim ljudima objasnjavas.
Zato i imamo pravo na svoje konstatacije.

Prije si tvrdio jaca sad tvrdiš jeca. Hoćeš li ikada stajati iza svojih riječi?
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la derventa bih » pon, 05.12.2005, 14:59

m anecemo se svadjato.ipak je najvaznije da je hrvatska osvojila davis cup :D :D :D .
derventa bih
CDForum

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 15:04

green_ je napisao/la:
Dugmetar je napisao/la:Zar se svaka sportska tema mora prevoriti u raspravu tko bi trebao gdje nastupati? Hrvatska je osvojila Davis Cup. Osvojili su ga Ljubičić i Ančić za Hrvatsku.

Ne mora se svaka tema u to pretvoriti... nego samo treba dati do znanja...

Vidiš ovog licemjerja...

Bojan je napisao/la:Točno jest da on ipak jest Bosanac a ne Latinoamerikanac,tako da nikad neće imati rad nogu jednog Guge,ali isto tako Guga neće imati snagu Obelixa.
( Izvor: sportnet.hr )

Što bi značilo... kad je u pitanju neka negativna osobina, onda je BOSANAC, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT. :roll:

-

Pitaj ljubičića zašto igra za Hrvatsku a ne za BiH. O tome ne vrijedi raspravljati. Ja sam da sam vrhunski sportaš, što nažalost nisam igrao bih za Hrvatsku prije nego za BiH.
A taj zaključak o negativnoj osobi si ti sam izvukao.
Neću više dozvoljavati da se proslave nekakvih pobjeda pretvaraju u rasprave o porijeklu sportaša. Jer Ivan Ljubičić se izjašnjava kao Hrvat i on to je. Zbog njegovoga mjesta rođenja (Banjaluka) taj dečko mi je još draži.
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la Dejan » pon, 05.12.2005, 15:09

hocu li stajati?
Ono sto ja potpisujem iza toga stojim....
A ti molim te prati temu.
I jos te molim da opet ne citiras i ne parafraziras jer evo ti sad, green ima podatke, dokaze, slike... sta ti jos traba?
Kazi brate mili, jest, tako je....
Ja ne pratim sport bas zbog takvih kao ti. Uvjek tvoja mora biti zadnja a uglavnom nisi u pravu.
Ovo je dokazanoi i pokazano. Ljubicic je KRAJISNIK isto kao i sto si to posavac htio ti to priznati ili ne.
Dejan

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 15:16

Dejan je napisao/la:hocu li stajati?
Ono sto ja potpisujem iza toga stojim....
A ti molim te prati temu.
I jos te molim da opet ne citiras i ne parafraziras jer evo ti sad, green ima podatke, dokaze, slike... sta ti jos traba?
Kazi brate mili, jest, tako je....
Ja ne pratim sport bas zbog takvih kao ti. Uvjek tvoja mora biti zadnja a uglavnom nisi u pravu.
Ovo je dokazanoi i pokazano. Ljubicic je KRAJISNIK isto kao i sto si to posavac htio ti to priznati ili ne.

Pa tvrdio si u nekom postu da je jaca a ne jeca sad tvrdiš obrnuto, no nema veze. Kakve podatke ima Green? Da je Ljubičić rođen u Banjaluci? Pa to je opće poznata stvar i zbog toga mi je taj dečko još draži i nije mi to trebao reći Green.
Ljubičić je rođen u Banjaluci i vrhunski je hrvatski sportaš, te je osvojio Davis Cup zajedno s Ančićem za Hrvatsku. Dečkima svaka čast.
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la green_ » pon, 05.12.2005, 21:27

Dugmetar je napisao/la:A taj zaključak o negativnoj osobi si ti sam izvukao.

Nikakvoj negativnoj osobi, nego se radi o negativnoj osobini - spor rad nogu, ili tako nešto... i odmah ga je Bojan proglasio za BOSANCA, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT! :twisted:

Ali, šta ćeš... mnogi se vole kititi tuđim perjem, pa tako i u sportu.

I ja sam čitao par tekstova u kojem Ljubičić naglašava da je ponosan što je Bosanac.
slika
green_
CDForum

PostPostao/la Dugmetar » pon, 05.12.2005, 21:49

green_ je napisao/la:
Dugmetar je napisao/la:A taj zaključak o negativnoj osobi si ti sam izvukao.

Nikakvoj negativnoj osobi, nego se radi o negativnoj osobini - spor rad nogu, ili tako nešto... i odmah ga je Bojan proglasio za BOSANCA, a kad osvoji turnir, onda je HRVAT! :twisted:

Ali, šta ćeš... mnogi se vole kititi tuđim perjem, pa tako i u sportu.

I ja sam čitao par tekstova u kojem Ljubičić naglašava da je ponosan što je Bosanac.

To je taj Bojan. Valjda neki prištavi klinac.
A tko se to kiti tuđim perjem? Meni se čini da se ti kitiš jer Hrvatska je osvojila Davis Cup a ne BiH ili se varam.
A Zašto ne bi bio ponosam što je Bosanac? I ja sam ponosan što sam Bosanac. Samo Bosanac nije narodnost nego samo teritorijalna pripadnost.
Dugmetar
Cleric

PostPostao/la green_ » pon, 05.12.2005, 21:56

Ljubičiću ukraden novac!
slika

DAN koji će pamtiti cijela nacija, a posebno glavni akteri Ivanu Ljubičiću zasjenio je jedan detalj. Dok je on u bolovima igrao, u hotelskoj sobi mu je ukradena veća količina novca.

2500 dolara i 500 eura (cca 20 tisuća kuna), koliko je naš najbolji tenisač ostavio u hotelskoj sobi netko mu je otuđio, doznaju Sportske novosti.

Ivan je novac posljednji puta vidio u četvrtak, a da mu nedostaje otkrio je u nedjelju navečer. Osumnjičena je jedna djelatnica hotela, inače Ukrajinka, koja je tamo radila neprijavljeno.

Za naslov milijun dolara

Hrvatska reprezentacija, osim pokala osovjila je i milijun dolara. Pola novca dobiti će Hrvatski teniski savez, a pola će između sebe podijeliti igrači. Slovaci će se morati zadovoljiti s nemalih 725.153 dolara.

Index.hr
slika
green_
CDForum

PostPostao/la Dejan » uto, 06.12.2005, 08:59

Eto ti sad. Em gumbic vrijedja em nema pojma sta prica a eto, ovaj put ga ja nisam izazvao :lol:
Gumbic, ti nisi bosanac, ti si posavac a o teritorijalnoj pripadnosti nemoj da pricas. Po teritorijialnoj pripadnosti si ti iz Republike Srpske :oops: I jos nesto: poradi na svom vokabularu. "REPREZENTACIJA HRVTSKE" je osvojila Davis Cup a posto si ti bosanac kako si rekao sta se petljas.
Ti si "Lesinar" :P
Ja sam rodjen u hrvatskoj ali se hrvatom nikad nisam osjecao.
Djedovina mi je u hrvatskoj a ja sam Dejan. Ja sam tek poceo da stvaram. Moj rodjak, Damir je vec neko ime. Sportista, predsavlja Hrvatsku ali ne zbog nacionalnog interesa vec zbog sporta. Zato tvrdim da sport nije za svakoga a ti gumbic vidi gdje pripadas. Npr. sto ne pijes ozujsko ili karlovacko pivo???? Ti puko po hajnekenu a? Ma draga tebi ona "CRVENA ZVIJEZDA" na boci hajnekena :lol: :lol: :lol: :lol:
Zivio LJUBICIC, IVANISEVIC I SVI ONI KOJI VRIJEDNO VJEZBAJU I RADE
Dejan

PostPostao/la Dugmetar » uto, 06.12.2005, 09:11

Dejan je napisao/la:Eto ti sad. Em gumbic vrijedja em nema pojma sta prica a eto, ovaj put ga ja nisam izazvao :lol:
Gumbic, ti nisi bosanac, ti si posavac a o teritorijalnoj pripadnosti nemoj da pricas. Po teritorijialnoj pripadnosti si ti iz Republike Srpske :oops: I jos nesto: poradi na svom vokabularu. "REPREZENTACIJA HRVTSKE" je osvojila Davis Cup a posto si ti bosanac kako si rekao sta se petljas.
Ti si "Lesinar" :P
Ja sam rodjen u hrvatskoj ali se hrvatom nikad nisam osjecao.
Djedovina mi je u hrvatskoj a ja sam Dejan. Ja sam tek poceo da stvaram. Moj rodjak, Damir je vec neko ime. Sportista, predsavlja Hrvatsku ali ne zbog nacionalnog interesa vec zbog sporta. Zato tvrdim da sport nije za svakoga a ti gumbic vidi gdje pripadas. Npr. sto ne pijes ozujsko ili karlovacko pivo???? Ti puko po hajnekenu a? Ma draga tebi ona "CRVENA ZVIJEZDA" na boci hajnekena :lol: :lol: :lol: :lol:
Zivio LJUBICIC, IVANISEVIC I SVI ONI KOJI VRIJEDNO VJEZBAJU I RADE

Vrijeđanje nije ako nekoga s razloga nazoveš lažovom što ti svakako jesi.
Živjela Hrvatska! Ja nisam napisao da mi je omiljena piva Heineken niti ga često pijem, trebaio bi pratiti što diskutant piše kad raspravljaš s njim ali ti nisi u stanju pratiti ni sam sebe.. Moje omiljeno pivo je Velebitsko koje se proizvodi u Gospiću i to je najkvalitetnije hrvatsko pivo. Na tvoje ostale gluparije nema smisla odgovarati.
Živjela Hrvatska!
Dugmetar
Cleric

Sljedeća

Natrag na Sport

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.