Ovo je valjda za zahebancije

Ovdje je ozbiljnost strogo zabranjena

Moderatori/ce: ZvrX, jaca

Ovo je valjda za zahebancije

PostPostao/la Dugmetar » sri, 17.09.2008, 09:50

Ni sam nisam znao gdje da stavim pa reko, ajde ovdje.

http://www.bswireless.hr/20080916504/Gl ... venti.html
And all the pictures on the wall
Serve only to remind you of it all
The wasted days we could have lived
Now we're left with nothing left to give
Avatar
Dugmetar
Cleric
 
Postovi: 2012
Pridružen/a: sri, 14.05.2003, 18:12
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la mery0208 » sri, 17.09.2008, 10:05

...malo sam neodlucan ....a mozda i nisam :P
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la rajska ptica » sri, 17.09.2008, 12:52

Sve je poprimilo neke druge dimenzije...nista nije kao prije!!!
rajska ptica
ptičica
 
Postovi: 530
Pridružen/a: uto, 08.05.2007, 14:38

PostPostao/la tunguzija » sri, 17.09.2008, 13:10

Zadnja posjeta derventskom vaseru bila je 1988 !!!
Hej, 20 godina ! A da sve ovo i nisam procitao, tako ja i zamisljam
danasnji "vaser" . Nek im je sa srecom ALI BEZ MENE !!!!
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

hahahaha

PostPostao/la BIK koji sjedi » čet, 18.09.2008, 08:19

tungi isto je bilo to i 1988 samo ti nisi znao gledati. slusati..a jebigaaa

evo jaca nezna ni 2005...vidte ovo..umro sam od smijeha..

kopirat cu da nelinkam

PRIÄŒA DANA, 28.8.05.
VAÅ ER

Moj grad je živio za ovaj dan, oduvijek.....Nisam više sigurna koji je po redu, a i nekoliko godina ga nije bilo, ali više od sto pedeset godina, na Malu gospu,...koju malu gospu pa jaoo,,to je velika gospa pravoslavna,najveća u Derventi se održava VAŠER....Negdje se to zove kirvaj, negdje prošćenje..u slavonijiiii...ali u biti je to trodnevna narodna veselica, nastala od godišnjeg stočnog sajma, ...i tad je bio godisnji stočni sajam i to 28.08...prvo dan podanu,zapravo tad je okolni seljak mogao nesto prodati dalmosima,slavoncima i srednjoj bosni..vremenom prerasla u godišnju mamiparu, ali i priliku da se sretnu ljudi koji žive na raznim stranama svijeta. A za klince, poslednji signal ljeta prije početka školske godine, a za promućurne klince i prilika da se nešto zaradi.....sedamdesetih su ljudi iz mog kraja, posebice iz sela oko mog grada masovno počeli odlaziti u Njemačku. I obavezno su kući dolazili za VAŠER...neeeeeeeeee to nije istina,,kuci su dolazili najviše za katoličke blagdane jer je evropa katolička,uglavnom su odlazili kao i danas masovno i..15.08........kako su uspješni sda svojim limun žutim mercedesima, papagajskim košuljama, drečavim kravatama i kariranim odijelima....nikada nisi mogao vidjeti više boja i dezena na jednom mjesto nego kad bi ti ljudi došli u svoj stari kraj u najreprezentativnijem izdanju. ...ovdje fali opis onih koji nisu nikamo išli..Ali, ne smijemo griješiti, ti ljudi su svojim krvavim radom zaslužni i za blagostanje koje je u Derventi obilježilo osamdesete. A posebno sa bili bogomdani za nas klince koji smo živjeli u blizini lokacije VAŠERA jer je njihove mercedese trebalo čuvati dok su parkirani, možda im oprati stakla ili uglancati gume.......a sve se plaća....a onda se poslije nekoliko sati ti novci s guštom potroše na tom VAŠERU...hahah moš si mislittt
A bilo je uvijek malo novaca.....moglo se trošiti i trošiti i da uvijek zafali za nešto. Od onih malih, za najmanje klince, aviončića, autića i konjića koji se vrte u krug, preko autodroma gdje se ucijek nalazio neko kome bi u sudarima s guštom odbijao bubrege u sudarima, preko ozbiljnih lančara, preko šatora pod kojima se širio miris janjetine, teletine, svinjetine i sličnih ražnjeva, zvuci ultra- modernih, u to doba, folk-pjevaljki,...bio je to iskljucivo..ISKLJUCIVO narodnjacki sajam,kakav rokerski, rokerski se svodio na 1-3 jača juboxa kojeg su nadglasavale sisate cure iz šabca
pa do zabave za one, tzv. rokerski nastrojene pripadnike omladine, igraonice sa fliperima, stolnim nogometima i juke-boxovima gdje smo počesto po prvi put čuli mnoge svjetske hitove tadašnjeg rocka ili novog vala. I male romanse s tim nomadima modernog doba.
I sve bi to trajalo tri dana, naša provincija bi zaživjela nekakvim "glamuroznim" životom, a onda bi se svjetla i razglasi isključili, šatori pokupili, ostala bi samo sjećanja...sjećanja na one ruzne ljude iz njemačke ili na sto..ili sječanje na novi hit..ili sjecanje na.lubenice i pcele..nekontamdo sljedeće godine...... Bože, bože...kako nam je malo trebalo da budemo presretni....evo malo da vidite samo da ima i drugacijih pristupa vašeru, ma ok..ovo je jacin uradak po sjećanjima različit je od gore citiranog koji je novodoživljen,samo istina je..stanujem u okruzenju posavaca ima ih oko mene vise nego dole dok sam bio u posavini..dobar dio mlađih ljudi je organizirao neki odlazak na vašer,,a u okruzenju su imali i
špancirn fest u varaždinz i rokovo u virovitivi i kaj su jeli naši stari u vrbovcu...nista oni ne znaju o vašeru,,al su planirali otici...na moju primjedbu da nije loše posjetiti varazdin samo su se nasmijali


Post je objavljen 28.08.2005. u 12:42 sati.
ma, i ovu su samo gluposti
Avatar
BIK koji sjedi
CDForum
 
Postovi: 761
Pridružen/a: ned, 08.06.2003, 17:04
Lokacija: tu pored tebbe

PostPostao/la mery0208 » čet, 18.09.2008, 09:03

Dragi moji , je da sam bila mala ali se sjecam Vašera i to ovakvog...... na samom ulazu su bili cigani koji su prodavali kojekakve djindje i izmedju ostalog jednu veliku zelenu Aru koju smo svake godine zeljele i sve cetiri u glas da nam je kupe :) ....dalje u nutra je bilo satora svakakvih a jedan nam je posebno upao u oci ijer je ispod njega pjevao Halid Muslimović...u drugom neka plava treba dobra ko dobar dan u minjaku do guzice a pod satorom sami muski a niti jedna zena :).... s tim da je Cola kostala ko suho zlato a slika s njim ko Turska cijela....... tamo malo dalje kroz silno blato i svakojake ljude nadje se i pokoja bundica ne nekoj koki umrljana onom slatkom vunom(to se meni desilo pa sam pobjegla na drugu stranu da me babac ne vidi...neki grmalj bio od zene ili sam ja samo to bila jako mala :) ...... lancare...na kojima su glavna atrakcija bili gumeni patak i cigic za kojim su se svi otimali da sjednu ispred njega jer on najbolje "BACA" pa tko ulovi patka i ide krug besplatno.. :)....autodrom na kojem sam razbila glavu jer me tata nije pazio....s tim da sam ja vozila a on jadan nadrapao niti kriv niti duzan.........onda oni avioni koji se dizu i spustaju ali ne zato sto smo mi vukli onu rucicu nego zato sto je u kucici tamo nekoj maloj babac nasminkan kao klaun stiskao neko razbijeno dugme iz kojeg su vec pmalo iskre frcale....oni mirisi od okretanja janjaca i prasadi su uvijek napravili velike rupe u zeludcima malim pa umjesto da tamo jedemo...lijepo pjesice preko mosta u Slatku tajnu na burek ,jogurt i kolac.......i na kraju odlazak kuci koji je uvijek bio pun negodovanja i zalosti jer vaser jos traje....... e dragi moji ovakvog se ja vasera sjecam .....
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34

PostPostao/la tunguzija » čet, 18.09.2008, 10:54

Moguce da je bio i te davne 1988 isti kao i danas po pitanju ludovanja
( te pjevaljke, uvijek sam se pitao gdje ih pronalaze )
ali ja u tim " mladim " danima nisam posebno obracao paznju na to. Nikad,zaista nikad nisam volio vaser. Bio mi je previse glasan i pretrpan i prljav i ruzan.

Spancir fest u Varazdinu je po meni SKROOOZ nesto drugo. Bio sam dva puta, ODUSEVLJEN !!!
Koke isto OK :wink: Malkice mucaju ili ja nisam sve razumio al dobre :P
Avatar
tunguzija
krv svoju za plavu boju
 
Postovi: 744
Pridružen/a: sri, 18.05.2005, 15:04

PostPostao/la mery0208 » čet, 18.09.2008, 12:07


VAÅ ER= BOSANAS

SPANCIR FEST-CEST IS THE BEST IDR= ZAGORAC


A IGODINE CINE SVOJE :P :wink:
:)
Avatar
mery0208
CDForum
 
Postovi: 546
Pridružen/a: pet, 18.07.2003, 20:34


Natrag na Zahebancije

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron